Proste formy, stonowana paleta barw i komfortowe meble to przepis na szykowne wnętrze, w wielkomiejskim stylu. Równolegle z surowym minimalizmem pojawił się we wnętrzach alternatywny styl, w którym królują meble i dodatki o geometrycznych kształtach. W poniższym artykule przedstawimy wskazówki, jak zaaranżować wnętrze w nowej odsłonie nowoczesnego stylu.

Geometric minimal

Niewątpliwą motywacją do podjęcia zmiany aranżacji, jest możliwy do uzyskania efekt. Tworząc wnętrze, w którym czołowe miejsce zajmuje Chic Geometric, masz możliwość zadbania nie tylko o oryginalne formy, ale i budowanie atmosfery pełnej przytulności, co przekłada się na lepsze samopoczucie domowników. Nowoczesny styl daje duże możliwości aranżacyjnych. Nie tylko dba o naszą wygodę, ale także przy tym doskonale wygląda. Kochamy mieszkać komfortowo i szykownie. To właśnie dlatego Chic Geometric przypadnie do gustu wszystkim ceniącym oryginalne wzornictwo, proste formy i stonowane kolory. Na ten styl składają się głównie meble o geometrycznych kształtach, które są modne od kilku sezonów. Aktualne tendencje zakładają również na wzbogacanie wnętrz o luksusowe akcenty ze szlachetnych materiałów, takich jak egzotyczne drewno tekowe, jasny i ciemny marmur oraz stal.

Nowoczesny komfort

Nieustannie stawiamy na nowoczesne rozwiązania w kwestii komfortu, wybierając meble oraz fotele, które dają ukojenie i pozwalają się zregenerować po całym dniu. W salonie oprócz wygodnej sofy, czy narożnika warto znaleźć miejsce na wygodny fotel (zobacz na stronie https://www.galameble.com/fotele-twoja-strefa-relaksu/), który pozwoli Ci na nieskrępowany relaks w zaciszu domowym. Modne wzornictwo, wysokiej jakości materiały oraz nowoczesne technologie wykonania – wszystkie te cechy mają fotele marki Gala Collezione. Producent stawia na najlepszy design, staranne wykonanie oraz spełnianie potrzeb swoich odbiorców. To dlatego fotele takie jak Piko, będą doskonałym dopełnieniem stylu Chic Geomatric. Prosta forma, stonowana kolorystyka oraz komfort użytkowania sprawiają, że chce się spędzać jak najwięcej czasu na fotelu Piko. Do tak przygotowanej bazy w salonie, warto dobrać odznaczające się prostą formą meble do przechowywania czyli komodę, regał czy sideboard. W kwestii materiałów idealnym rozwiązaniem jest eleganckie ciemne drewno orzechowe lub tekowe z położonym naciskiem na ostre zakończenia krawędzi. W ten sposób meble zyskają niezbędny dynamizm w minimalistycznym wnętrzu. Z kolei stoliki z geometryczną, oryginalną podstawą nie tylko skutecznie przyciągają wzrok, ale i będą charakterystycznym elementem obok mebli do relaksu. Ustawione obok pufy o niespotykanej formie schodkowej, będą miejscem na dekoracje, albumy, a także mogą pełnić rolę dodatkowego siedziska, gdy odwiedzą Cię goście.

Geometryczne dodatki

Nawet najbardziej designerskie wnętrze staje się nudne, bez dopełniających całą kompozycję dodatków. Siła formy takich detali jak lampy, grafiki ścienne, ceramika, świeczniki czy inne ozdoby, wpływa na ogólną atmosferę wnętrza i spójność aranżacji. Ciekawe wzornictwo lamp, szczególnie gdy zdecydujemy się na designerskie wzory, takie jak np. ażurowe klosze z malowanego czarnego metalu, przyciągać będzie wzrok i sprawi, że lampa zawieszona na suficie spełniać będzie zarówno funkcje użytkowe, jak i dekoracyjne. Wybierając plakaty i grafiki do domowej galerii, warto połączyć kilka różnych motywów, co pozwoli osiągnąć pożądany, efektowny kontrast. Co więcej, nowoczesne wzory grafik, zdjęcia nowoczesnych budowli zapewnią na ścianie efektowny kolaż sztuki i architektury.