Artykuł sponsorowany

Basen stelażowy jest bardzo popularnym akcesorium umieszczanym w przydomowych ogrodach. Coraz więcej osób wybiera go zamiast basenów dmuchanych, które często są zbyt małe na pomieszczenie większej liczby osób. Przede wszystkim jednak basen na stelażu powinien posiadać nie tylko odpowiednie wymiary, które dadzą nam swobodę. Warto, aby zawierał dodatkowe wyposażenie, np. w postaci pompy do wody i drabinki.

Baseny ogrodowe stelażowe – co powinny zawierać?

Kompletny zestaw z basenem stelażowym zawiera w sobie pompę do wody. Pozwala ona na łatwe wpompowanie oraz wypompowanie wody. Posiada ona zasilanie, odpowiednie do zwykłego gniazdka, a także umieszczoną przy ujściu nieckę, w której znajdują się filtry. Bardzo istotnym elementem jest filtr węglowy, który wychwytuje wszystkie największe zanieczyszczenia. Nowoczesne filtry posiadają wkład HEPA, który działa bakteriobójczo. To ważne, zwłaszcza jeśli w basenie będą kąpać się małe dzieci. Baseny ogrodowe stelażowe w zestawie zawierają także łaty do usuwania niewielkich zadrapań materiału. Pozwoli to na szybką naprawę bez potrzeby wymiany całego poszycia basenu. Łaty naklejane są za pomocą mocnego kleju, odpowiedniego dla tworzyw sztucznych. Basen prostokątny na stelażu, zwłaszcza ten o większej głębokości, może mieć w zestawie drabinkę. Warto wybierać komplety, w których znajdziemy drabinę z poręczą. Pozwoli to, na łatwe dostanie się i wydostanie z basenu w bezpieczny dla nas sposób. Basen ogrodowy na stelażu często jest dostępny wraz ze specjalnymi granulkami czyszczącymi. Zawierają one chlor, który skutecznie odkaża wodę. Do oczyszczania basenu z pewnością przyda się nam specjalny odkurzacz. Wychwytuje on nawet najmniejsze zanieczyszczenia, np. liście i owady. Zanieczyszczenia zbierają się podczas czyszczenia basenu w specjalnym worku, który później możemy z łatwością opróżnić.

Basen stelażowy prostokątny z oferty Dollo.pl posiada płachtę albo pokrywę, dzięki którym jest chroniony przed dostaniem się do wody wielu zanieczyszczeń. Pokrywa jest ruchoma i po jej założeniu woda jest ochraniana przed dostaniem się do niej owadów czy małych zwierząt. Baseny stelażowe w zestawach zawsze muszą posiadać również pokrowiec na stelaż oraz poszycie, ponieważ po zakończonym sezonie letnim, baseny są chowane do garaży lub schowków. Odpowiednie przechowywanie stelaża i jego ochrona przed wilgocią sprawiają, że taki element posłuży nam przez znacznie dłuższy czas. Wiele zestawów zawiera również specjalną emulsję, która chroni metalowe części stelaża przed rdzewieniem.

Dlaczego baseny stelażowe w zestawach to lepszy zakup?

Przede wszystkim kupując pełen zestaw ze stelażem, poszyciem oraz filtrem do wody i pompą, mamy pewność, że wszystkie elementy są odpowiednio dopasowane. Warto kupować filtry do wody oraz pompy do basenów tego samego producenta. Wówczas zyskujemy pewność, że wszystkie elementy doskonale dopasują się zarówno do kształtu, jak i do rozmiaru akcesorium. Taki basen ogrodowy na stelażu jest nie tylko łatwiejszy w użytkowaniu, ale również w zachowaniu higieny. Dzięki temu jest bezpieczny w użytkowaniu dla nas oraz innych domowników. To ważne, zwłaszcza jeśli z basenu mają zamiar korzystać dzieci. Do kompletu możemy dokupić również wymienne filtry, które zmieniamy regularnie raz na pół roku albo zgodnie z zaleceniem producenta. Filtry można kupić w tych samych sklepach, w których znajdziemy baseny stelażowe. Można w nie również zaopatrzyć się bezpośrednio u producenta.

Baseny stelażowe to zakup na lata, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Pozwalają one na bezpieczną zabawę w upalne dni bez konieczności wyjazdu. To doskonałe akcesorium, które posiada w ogrodach coraz większa liczba Polaków.