Fot. Hagsen

Taczki stanowią ekonomiczny środek transportu – niewielkim wysiłkiem można nimi przewozić na dłuższych odcinkach duże ciężary. Dwukołowe taczki Hagesen są nie tylko praktyczne i trwałe, lecz także wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem.

W dużych ogrodach solidna taczka jest po prostu niezbędna – do przewożenia zgrabionych liści, wyrwanych chwastów i skoszonej trawy. Jest również niezastąpiona podczas transportu ciężkich materiałów budowlanych, roślin w donicach, sadzonek, worków z korą ogrodową, przy rozrzucaniu kompostu lub podczas prostych prac ziemnych.

Dizajnerskie taczki

Fot. Hagsen

Zasada budowy taczki klasycznej, jednokołowej, jest prosta i jednocześnie genialna. Większa część ciężaru ładunku znajdującego się w korytku taczki spoczywa na kole. Dzięki dwóm długim drążkom taczkę nie tylko łatwo się popycha, lecz także – przy odrobinie wprawy – także kieruje. Transport ciężarów na kole wymaga tylko jednej czwartej nakładu sił wymaganych przy ich noszeniu. W ten sposób można więc pokonać nawet dłuższe odległości.

Nowe taczki marki Hagsen to modele dwukołowe – są one nieco mniej zwrotne niż jednokołowce, ale za to bardziej stabilne, gdyż mają niższy środek ciężkości i nie ma ryzyka, że taczka przewróci się na bok. To duże ułatwienie dla osób mniej wprawionych i słabszych. Ponieważ mają szerokie misy, charakteryzują się większym obciążeniem użytkowym oraz dużą pojemnością. Łatwiej się je też rozładowuje, bo misy są osadzone niżej. Dzięki temu, że mają dwa koła, ładunek jest zawsze właściwie rozmieszczony – to ważne, zwłaszcza podczas transportu np. ciężkiego piasku. Dwukołowce wyraźnie ustępują jednokołowcom, tylko gdy nachylenie terenu jest duże lub ścieżki ogrodowe z krawężnikami są wąskie.

Dizajnerskie taczki

Fot. Hagsen

Nowe taczki Hagsen są bardzo lekkie (6,5 kg), łożyskowane gumowe koła o średnicy 12″ ułatwiają manewrowanie taczką, taczka jest odpowiednio wyważona i odporna na warunki atmosferyczne (deszcz, wilgoś, promieniowanie słoneczne, mróz). Taczka Hagsen ma dopuszczalną nośność do 50 kg i pojemność 120 l, jest wyposażona w aluminiowe rękojeści zakończone wygodnymi rączkami z tworzywa. Została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (PP) poddającemu się recyklingowi. System click, który został zastosowany do umocowania kół jest tak prosty, że każdy sobie poradzi z ich założeniem. Misa taczki przy górnej krawędzi ma wymiary 65 x 88 cm. Taczki są dostępne w dwóch kolorach – czarnym i szarym.

Ceny: czarna – 180 zł, szara – 206 zł.

Dizajnerskie taczki

Fot. Hagsen