Wysiłek włożony w aranżacje wnętrz i staranny wybór mebli oraz kolorów ścian łatwo może zostać zniweczony przez pozornie niewielkie zaniedbanie, jakim jest brak odpowiednich dodatków. To one stanowią ostateczny szlif decydujący o sposobie, w jaki odbieramy pomieszczenie, one też stanowią najwyraźniejsze świadectwo gustów i aspiracji domowników. Porozmawiajmy o tym, jak dodatki podkreślają charakter mieszkań i domów.

Propozycje dla właścicieli nowych mieszkań i domów

Ukończona budowa domu, dopiero co odebrane mieszkanie lub właśnie zakończony remont. Co łączy te trzy sytuacje? Dla mieszkańców oznaczają one wkroczenie na nowy, na swój sposób dziewiczy teren. Nic tu nie nosi jeszcze śladów użytkowania, całe wyposażenie i wszystkie przedmioty lśnią nienaganną czystością i niczym nieskażonym pięknem. Na długo wybieranych meblach nie ma drobiny kurzu, grube dywany nie noszą śladów stóp, pomieszczenia przypominają niezwykle zadbane, luksusowe wnętrza hotelu. Luksusowe i jednocześnie anonimowe. To, czego brakuje, to sznyt indywidualności, nutka charakteru i odrobina domowego ciepła. Wszystkie te cechy przyjdą z czasem, możemy jednak czas ten skrócić, wyposażając pomieszczenia mieszkalne w odpowiednio dobrane dodatki.

Zacznijmy od rzeczy miękkich i kojarzących się z domem. Przejrzyjmy propozycje zasłon i firan, zastanówmy się nad tym, co może ozdobić stół. Jeśli jest on wyjątkowo ładnym meblem, to nie warto przykrywać go obrusem – w takiej sytuacji postawmy raczej na serwetki i mniejsze dekoracje. Zwróćmy baczną uwagę na kolorystykę. Intensywne barwy pomogą ożywić przestrzeń, unikajmy jednak dużego natłoku kolorów. Jeżeli ściany i wyposażenie pozostają w bezpiecznej, stonowanej tonacji korzystającej z palety beżów i szarości, to niezwykłe efekty uzyskamy dzięki niewielkim, ale wyraźnym akcentem barwnym. W tej roli doskonale sprawdzają się poduszki. Łatwo je przenieść z miejsca na miejsce, a prosta i szybka zmiana poszewek zaowocuje możliwością tworzenia zupełnie odrębnych kompozycji. Nowe pomieszczenia zyskają dzięki temu miłą, domową atmosferę.

Ożywiamy klasyczne wnętrza

Nieco inaczej maluje się obraz domów i mieszkań pozostających w użyciu od lat. Łatwo tu o pewnego rodzaju nudę i znużenie, nawet jeśli aranżacja pomieszczeń jest w pełni funkcjonalna i zaspokaja wszystkie potrzeby mieszkańców. Tu również dodatki stanowią idealną receptę na odświeżenie lub zmianę stylistyki. Najpierw jednak spróbujmy spojrzeć z boku na otaczającą nas przestrzeń i zastanówmy się, jakie efekty może przynieść prosta, acz znacząca zmiana w rodzaju przedstawienia kanapy w drugi kąt pokoju lub zmiany dominującej kolorystyki. Szczególną uwagę warto poświęcić kwestii oświetlenia. Mamy tu na myśli zarówno tworzenie przestrzeni dzięki odpowiedniemu kierowaniu światłem, jak i dekoracyjną rolę lamp oraz osprzętu. Niekiedy na pozór banalna wymiana kontaktów i włączników potrafi przynieść nad podziw dobre efekty.

Nowoczesne dodatki do domu, w tym wspomniane już przytulne poduszki i atrakcyjne lampy znajdziemy w ofercie firmy iBelo, która już od 30 lat specjalizuje się w dystrybucji produktów sprzyjających tworzeniu oryginalnych i efektownych aranżacji. Rozpiętość stylistyczna oferowanych tu produktów jest tak duża, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Oszałamiający wybór starannie wyselekcjonowanych akcesoriów i dodatków jest dostępny na wyciągnięcie ręki dzięki nowoczesnemu i łatwemu w obsłudze sklepowi internetowemu. iBelo to najprostszy sposób na udaną metamorfozę wnętrz.