Jeden z największych japońskich koncernów wyspecjalizowanych w tworzeniu oraz oferowaniu nowych technologii klientom na całym świecie. Założony w 1910 roku, zatrudnia dziś na całym świecie ponad 350 tysięcy osób i generuje obroty przekraczające 63 miliardy EUR. Spektrum jego działalności jest bardzo szerokie: od systemów teleinformatycznych poprzez energetykę, elektronikę przemysłową, i użytkową, chemikalia aż do usług finansowych. Jedną z dywizji koncernu, specjalizującą się w produkcji elektronarzędzi, jest Hitachi Koki. Przedsiębiorstwo założone w 1948 r. zatrudnia obecnie ponad 5000 pracowników.
Hitachi Koki ma 10 fabryk rozlokowanych na całym świecie dbając o to, aby zachowane były najwyższe standardy jakości, a użytkownicy mieli możliwość osiągania korzyści z użytkowania najbardziej zaawansowanych i niezawodnych technologii.
W Polsce przedstawicielem koncernu jest Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o. Marka jest obecna na polskim rynku poprzez sieć swoich dystrybutorów już od początku lat 80-tych, zaś rejestracja firmy Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o. nastąpiła w październiku 1997 roku.
Wartości koncernu Hitachi reprezentuje hasło „Inspire the next”, które tłumaczone jest jako „Inspiruj przyszłe pokolenia”. Jest to deklaracja dążenia do zaspokajania potrzeb przyszłych pokoleń poprzez rozwój najnowszych technologii. Niezależnie od tego co pokaże przyszłość i jakie wyzwania staną przed koncernem, Hitachi pragnie inspirować swoich klientów poprzez oferowane produkty, systemy informatyczne i usługi.

logo hitachi_blackHITACHI Marka elektronarzędzi i narzędzi spalinowych przeznaczona dla segmentu profesjonalistów i użytkowników, którzy cenią sobie doskonałe parametry techniczne oraz niezawodność. Elektronarzędzia tej marki doskonale sprawdzają się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Asortyment narzędzi Hitachi obejmuje wszelkiego rodzaju elektronarzędzia (akumulatorowe i zasilane z sieci 230V), narzędzia spalinowe (m.in. pilarki łańcuchowe, kosy mechaniczne, kosiarki, nożyce do żywopłotu, dmuchawy ogrodowe, świdry glebowe, pompy, wiertarki spalinowe), a także osprzęt i akcesoria.