Artykuł sponsorowany

Stanowią ozdobę mieszkania i lokalu, a także pozwalają na ekspozycję ciętych kwiatów. O czym mowa? Oczywiście o wazonach szklanych, których funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne są nie do przecenienia. Klasyczne i zarazem uniwersalne, a przy tym na wskroś wyjątkowe i efektowne.

Ponadczasowe dekoracje ze szkła

Szkło jest jednym z tych materiałów, które w roli przedmiotów dekoracyjnych cieszy się wyjątkową popularnością. I choć pozornie wydawać by się mogło, że jest kruche i mało wytrzymałe, w istocie daje szerokie możliwości obrabiania, a co za tym idzie – zastosowania. Dziś nie tylko wazony szklane w roli dodatku do wystroju sprawdzają się fenomenalnie. Wspomnieć można również o wielu innych dekoracjach, dzięki którym przestrzeń nabierze pożądanego rozświetlenia, przejrzystości i optycznej przestronności.

Na co zwracać uwagę kupując wazony szklane?

Dobry wazon szklany powinien być trwały, wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym nie sprawiający problemów w utrzymaniu czystości. Co więcej, musi być również w sposób odpowiedni dobrany nie tylko do wystroju pomieszczenia, ale również rodzaju kwiatów. Inny bowiem model sprawdzi się przy minimalistycznych kompozycjach, zaś jeszcze inny wzbogaci piękno długich i efektownych wiązanek. A zatem, idealne dopasowanie to jeden z podstawowych czynników wpływających na satysfakcję z użytkowania.

Uniwersalny dodatek do każdego wystroju

Wazony szklane posiadają jeszcze jeden atut – z łatwością można je wkomponować w każdy styl aranżacyjny. Niezastąpione w pełnych przepychu wnętrzach glamour, jak i prostych, minimalistycznie urządzonych aranżacjach skandynawskich. Co ważne, zaszczytne miejsce od lat piastują w klasycznych, eleganckich stylizacjach. Jak zatem widać, wazony ze szkła to uniwersalne dodatki, które nie tylko doskonale odnajdą się w domowych przestrzeniach, ale również będą stanowić interesujący pomysł na prezent.

Rodzaje

Znajdujące się w sprzedaży wazony szklane charakteryzuje duża różnorodność, zarówno pod względem kształtu, jak i  rozmiaru. W ofercie wielu producentów znajdują się zarówno prostokątne, obłe, jak i utrzymane w formie kielicha modele, jak również bardziej ekstrawaganckie, przeznaczone do nowoczesnych, modernistycznych wnętrz. Bezbarwne, z gładkiego szkła, jak i wzbogacone kolorowym dekorem. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wazony cieniowane, których kolorystyka płynnie przechodzi poprzez różne tonacje, wnosząc za sobą powiew energetycznej świeżości i wizualnej lekkości.