Artykuł sponsorowany

Kreg Jig to jeden z najpopularniejszych szablonów wiertarskich za oceanem, wykorzystywany do łączenia drewna. Uwielbiamy jest przez stolarzy i majsterkowiczów, ponieważ jest niezwykle łatwy w użyciu i daje niesamowite rezultaty, a jego przydatność w efektywnym i profesjonalnym budowaniu mebli jest nieoceniona. Z szablonem Kreg wykonasz otwory kieszeniowe , które pozwalają na uzyskanie bardzo silnego połączenia stolarskiego.

50% mocniejsze połączenia stolarskie

Samogwintujące wkręty do drewna stosowane w systemie Kreg są znacznie mocniejsze niż kołki, czopy, lamelki czy inne łączniki do drewna. Wkręty Kreg wywierają ogromną siłę docisku, ściągając łączone elementy do siebie, co jest jednym z najważniejszych czynników w tworzeniu solidnego połączenia. Najwyższa wytrzymałość połączeń w systemie Kreg Jig została potwierdzona poprzez niezależne testy, które wykazały, że połączenie kieszeniowe Kreg wytrzymały obciążenie na poziomie 320 kilogramów, podczas gdy inne porównywalne połączenia stolarskie wytrzymują maksymalne obciążenie na poziomie 205 kilogramów – co oznacza, że połączenia w systemie Kreg Jig są mocniejsze o ponad 50% od standardowych łączeń stolarskich.

Jak używać Kreg Jig do wiercenia otworów w drewnie?

Połączenie dwóch elementów jest o wiele prostsze z narzędziami Kreg Jig, niż przy użyciu tradycyjnych metod stolarskich, takich jak połączenia kołkowe, pióro-wpust czy połączenia na jaskółczy ogon.

Metoda łączenia za pomocą szablonu Kreg, rozpoczyna się od wywiercenia pod kątem otworu kieszeniowego w jednym elementów. Następnie przymocowujemy go do drugiego kawałka, za pomocą wkrętu do drewna przechodzącego przez wcześniej wywierconą kieszeń. Wystarczy zamocować szablon wiertarski Kreg Jig na desce albo płycie, wywiercić otwór kieszeniowy i połączyć elementy wkrętami do drewna. Używając narzędzi Kreg nie ma potrzeby stosowania kleju.

Gdzie kupić narzędzia Kreg Jig?

Narzędzia marki Kreg Tool zostały tak zaprojektowane, aby ułatwić pracę stolarzom i majsterkowiczom na całym świecie. Firma Kreg jest obecnie liderem w branży technologii otworów kieszeniowych oraz uznaną i zaufaną marką, narzędzia Kreg Jig zapewniają łatwe budowanie projektów z drewna, trwałe rezultaty i profesjonalne wyniki. W Polsce, narzędzia Kreg można kupić u autoryzowanego dystrybutora Tools4wood oraz w dobrych sklepach narzędziowych.