Artykuł sponsorowany

Kiedy za oknem robi się coraz cieplej, to najlepszy czas, aby urządzić miejsce wypoczynku w ogrodzie. Niezbędnym elementem takiej przestrzeni są natomiast leżaki ogrodowe. Podpowiadamy, jak znaleźć najlepszy model do ogrodu, na balkon albo na taras.

Wygoda przede wszystkim

Leżaki ogrodowe powinny być przede wszystkim wygodne. Niewątpliwie jest to bowiem mebel, który służy do wypoczynku i relaksu. Dokonując zakupu, warto więc przetestować produkt i chwilę na nim posiedzieć. Istotne jest to, aby nie powodował bólu kręgosłupa i dobrze dopasowywał się do kształtu pleców. Ważnymi elementami leżaka są też podnóżek i podłokietniki. Zapewnią one optymalne podparcie dla rąk i nóg, a przy okazji ułatwią wstawanie. Dla właściwego komfortu i wygody należy również wybrać model o odpowiednich rozmiarach. Leżaki ogrodowe nie mogą być zbyt wąskie, ale i zbyt krótkie.

Leżak z odpowiednią regulacją

Leżaki ogrodowe powinny być też wielofunkcyjne. Chodzi zatem o to, by można było na nich wypoczywać, czytać, opalać się i po prostu miło spędzać czas. To wszystko zapewni im odpowiednia regulacja. W sklepach znajdziesz modele, które oferują tylko jedną możliwość ułożenia oparcia, ale i takie z kilkustopniową albo nawet kilkunastostopniową regulacją. Na leżaku można więc zarówno siedzieć, leżeć, jak i wypoczywać w pozycji półleżącej. Dokonując zakupu warto sprawdzić, w jaki sposób działa regulacja. Rzecz w tym, aby się nie zacinała i umożliwiała łatwe przestawianie.

Leżaki ogrodowe – jaki materiał wybrać?

Co również istotne, na rynku znajdziemy modele leżaków ogrodowych, wykonane z różnorodnych materiałów. Dostępne są między innymi meble z drewna, plastiku, metalu, aluminium oraz technorattanu. Warto postawić na materiał, który dobrze wygląda, jest trwały i wytrzymały, a dodatkowo umożliwia łatwą konserwację i czyszczenie. Popularne w ostatnim czasie są przede wszystkim leżaki ogrodowe z polipropylenu i aluminium. Wyglądają bowiem bardzo stylowo, a jednocześnie oferują niesamowitą funkcjonalność. Takie leżaki ogrodowe są odporne na trudne warunki atmosferyczne. Nawet zimą można je więc trzymać w ogrodzie. No a poza tym, łatwo się je czyści i nie wymagają żadnej, szczególnej konserwacji.

Gdzie kupić leżaki ogrodowe?

Solidne, wygodne i dobrze wyglądające leżaki ogrodowe dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeżeli nie przepadasz za chodzeniem po sklepach, ta druga opcja z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom. Sklepy internetowe przy większych zakupach i gabarytach zamówionych produktów oferują nawet darmową dostawę, wprost pod Twoje drzwi.