Kobiety (choć nie tylko) kochają wanny. Ten niezwykle efektowny element wystroju łazienki spełnia też bardzo ważne funkcje, bo długa kąpiel w wygodnej wannie to ukojenie dla zmysłów, namiastka domowego spa i po prostu relaks. Nieważne, jaką wannę mamy w domu (szeroka na 70cm wanna łazienkowa, wanna 150×70 czy wanna 160×70, a może akrylowa wanna do zabudowy) każda z nich często stanowi serce łazienki.

Zalety wanny

Dla większości z nas łazienka z wanną to miejsce, gdzie się relaksujemy, wyciszamy i odprężamy. Zazwyczaj to także idealne miejsce do oddania się czytaniu ulubionej książki lub gazety. Wiele osób wśród zalet wanny wymienia także możliwość zażywania kąpieli leczniczych i regeneracyjnych. To w wannie wykonujemy różnego rodzaju zabiegi upiększające, gdzie do wody dodajemy olejki i zioła. Dla większości rodziców wanna jest też niezastąpiona przy małych dzieciach, bo nie tylko wygodnie umyjemy w niej malucha, ale też stworzymy mu okazję do świetnej zabawy, a także doskonałe warunki do nauki samodzielnego dbania o higienę. Kto z nas nie zaliczał swojego pierwszego nurkowania w wannie albo nie zasnął z kieliszkiem wina w ręce? Wanna to niezwykle przydatny gadżet.

Wanna różne ma wymiary

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów wanien, dlatego tez każdy, nawet ten najbardziej wybredny klient, znajdzie idealny dla siebie model. Dobrym rozwiązaniem jest np. akrylowa wanna do zabudowy, która posłuży nam przez wiele lat. Jeżeli zależy nam na dużej wannie, to bez problemu znajdziemy takie w różnych rozmiarach (szeroka na 70cm wanna łazienkowa albo duża wanna 150×70 czy wanna 160×70). Ogrom ofert sprawia, że dziś wannę dopasujemy do wielkości praktycznie każdej łazienki. Wanna 150×70 czy wanna 160×70? Tu wybór nie będzie bardzo trudny, ponieważ niewielkie różnice w długości wanien sprawiają, że łatwo będzie je dopasować do różnych łazienek. Znaczenie w aranżacji może mieć szerokość wanny, choć ta standardowa to szeroka na 70 cm wanna łazienkowa. Bez problemu znajdziemy ją w ofertach większości sklepów oferujących wyposażenie łazienek.

Różne rodzaje wanien

Wśród ofert producentów znajdziemy wanny wykonane z różnych materiałów, a także te o różnych kształtach. Kiedyś najbardziej popularne były wanny podłużne, dziś znajdziemy też te owalne, a nawet okrągłe. Co więcej, wśród nowoczesnych modeli znajdziemy wanny wolnostojące (tradycyjne i takie na nóżkach). Dostępne są również modele z zagłówkiem (wanny asymetryczne) – prawo- lub lewostronne. Dzięki takiej różnorodności możemy wybrać idealną wannę do każdej wielkości łazienki oraz do każdego stylu. W łazienkach w stylu retro doskonale sprawdzą się wanny wolnostojące na nóżkach, zaś w stylu nowoczesnym np. te asymetryczne. Kiedy zależy nam na miejscu, wybierzmy wannę prostokątną, a kiedy przestrzeń nas nie ogranicza- tą okrągłą. Duży wybór dobrych wanien znajdziesz na stronie https://tanialazienka.com/wanny.html

Akrylowa wanna do zabudowy

Wiele danych wskazuje, że wśród najczęściej kupowanych wanien w znajdują się wanny akrylowe do zabudowy. Ich duża popularność wiąże się z zastosowanym materiałem, ponieważ akryl ma wiele zalet, ponieważ jego wysoka jakość zapewnia wannom dużą wytrzymałość oraz łatwość pielęgnacji. Argument ten ma ogromne znaczenie, ponieważ biorąc pod uwagę fakt, że wannę wybieramy na lata – cechy te stają się szczególnie istotne podczas zakupów. Co więcej, wanny akrylowe są gładkie, a dzięki temu dużo łatwiej jest je utrzymać w czystości. Sam materiał jest odporny na większość środków chemicznych i tych potencjalnie barwiących, ponadto akryl posiada też bardzo dobre właściwości sanitarne, co nie sprzyja rozwojowi bakterii na jego powierzchni. Jako tworzywo jest niezwykle podatny, przez co też dzięki swoim szczególnym właściwościom można z niego formować dowolne kształty. To oczywiście pozwala na tworzenie różnych kształtów wanien, charakteryzujących się ciekawym wykończenie, z wygodnymi zagłówkami czy siedziskami. Akryl daje więc ogromne pole do popisu projektantom, zaś klienci mają dużo większe możliwości wyboru. Należy także wspomnieć, że wanna akrylowa jest lekka, co doskonale sprawdza się przy transporcie, a dodatkowo nie sprawia ona kłopotów podczas montażu (co jest szczególnie ważne). Wśród cech wanien akrylowych wymienia się także to, że jest ona „ciepła w dotyku”. Wysokiej jakości akryl wykazuje odporność na działanie promieni UV, a to z kolei sprawia, że wraz z upływem czasu nasza wanna nie zmieni swojej barwy.