Nie odkryjemy Ameryki mówiąc, że możliwości w zakresie urządzania wnętrz są niemal nieograniczone. Dotyczy to nie tylko projektowania i dostępności do wszelkich materiałów, ale również współdziałania klienta z wykonawcą choćby w kontekście przygotowywania mieszkań „pod klucz”.

Przygotowanie mieszkań „pod klucz”, czyli takich, w których klient zastaje już nie tylko odpowiadający sobie układ i design pomieszczeń, ale również niezbędne urządzenia jest już jednym z najbardziej powszechnych trendów. Dotyczy to nie tylko wnętrz domów jednorodzinnych, ale również mieszkań i apartamentów w większych budynkach. Oczywiście, odpowiedniego wystroju i urządzeń może zażyczyć zarówno lokator, jak i developer.

Pakiety wykończeniowe

Oczywiście również wypadku projektowania mieszkań bywają pewne ograniczenia, związane choćby z gabarytami pomieszczeń. O charakterze projektu może również decydować widok z okna – jeśli za oknem mamy za mało oddechu to nadrobić ten mankament może nam pomóc wybranie odpowiedniego projektu. Dlatego firmy oferujące mieszkania „pod klucz” proponują najczęściej różne pakiety wykończeniowe uwzględniające również podobne uwarunkowania.

Innym z uwarunkowań może być na przykład dostosowanie mieszkania do obecności osoby niepełnosprawnej. Na portalach firm wykonujących mieszkania „pod klucz” znajdziemy też propozycje stylu, wszak nie każdy chce mieć mieszkanie z supernowoczesnym designem, jest niemała grupa osób lubiących klasykę choćby vintage.

Nie tylko pomoc przy wyborze projektu

Wykonawca mieszkania „pod klucz” pomoże nie tylko wybrać odpowiedni projekt, ale daje możliwość zmian już w istniejącym. Może też na życzenie klienta przejąć kontrolę nad produkcją mebli, nierzadko dysponując i w tej dziedzinie własną ekipą jak to jest chociażby w wypadku firmy EJSMONT, od lat oferującej kompleksowe realizacje wnętrz. Niektóre elementy wystroju wnętrza (choćby szklane lub metalowe) część firm wykonuje na zamówienie.

Nierzadko takie projekty są efektem szczegółowych rozmów pomiędzy klientem i wykonawcą – czasem podczas kontaktów bezpośrednich, innym razem poprzez wymianę pomysłów dzięki mediom elektronicznym.

Po akceptacji projektu, klient ma możliwość wyboru materiałów, może zapoznać się jego jakością również podczas spotkania ze specjalistą. Oczywiście nie obejdzie się bez pomocy przy szczegółowym i ekonomicznym zaplanowaniu finansowym inwestycji. Oczywiście by nie nadużywać cierpliwości klienta firma przygotowuje harmonogram prac.

Udział klienta w realizowaniu mieszkań pod klucz jest o tyle fortunny, że najmniej ryzykowny, bo eliminujący do maksimum przykre niespodzianki.