Artykuł sponsorowany

Zgodnie ze statystykami, dorosły obywatel dokonuje przeciętnie ponad jedną operację bankową każdego dnia. Dowiedz się, ile trwa założenie konta w banku i dlaczego warto to zrobić.

Czym jest ROR?

Choć skrót ten może brzmieć nieco enigmatycznie, a jego rozwinięcie nie jest oczywiste, to jednak niemal każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym w rzeczywistości jest. Chodzi oczywiście o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli najpopularniejsze konto bankowe dostępne dla klientów indywidualnych. Często określa się je mianem konta osobistego. Takie konto bankowe to gwarancja wielu praktycznych możliwości i udogodnień dla właściciela, z których większość z nas korzysta każdego dnia.

Dlaczego warto mieć konto bankowe?

Z pewnością nie brakuje argumentów zachęcających do założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku, warto jednak przytoczyć choć kilka z nich, aby poznać istotne korzyści dla posiadaczy konta osobistego. Na koncie bankowym możesz gromadzić swoje środki finansowe, a także łatwo nimi zarządzać – chociażby z poziomu smartfona. Co jednak niesamowicie istotne, twoje pieniądze są dzięki temu znacznie bezpieczniejsze niż gotówka w portfelu czy schowana w przysłowiowej skarpecie. Wpłacając środki na konto, niwelujesz ryzyko utraty pieniędzy do minimum. A gdyby tego było mało, gotówka zdeponowana na koncie osobistym podlega ochronie ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 000 euro. Można więc uznać, że ROR to najbezpieczniejszy sposób przechowywania swoich finansów. Trzeba jednak wiedzieć, że zabezpieczeniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego nie są objęte m.in. inwestycje w surowce, waluty i akcje.

Założenie konta w banku to o wiele więcej korzyści niż tylko bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Niektóre z zalet nabierają znaczenia dopiero po pewnym czasie od otwarcia rachunku. Bankowość elektroniczna pozwala ci na łatwe i szybkie płatności bezgotówkowe, założenie lokaty czy nawet inwestowanie środków na giełdzie, a to nadal tylko część z oferowanych usług. Bardzo istotną funkcją, choć często niedocenianą, jest historia twojego rachunku. Dzięki temu możesz za pomocą kilku kliknięć sprawdzić swoje dawne transakcje z konta osobistego, a nawet wygenerować specjalny raport z przychodami i wydatkami. Taki dokument z pewnością będzie źródłem kilku zaskoczeń, co z kolei może zmotywować cię do oszczędzania – np. na koncie oszczędnościowym w twoim banku – by już wkrótce spełnić swoje marzenia o nowym samochodzie lub zagranicznej wycieczce.

Jeżeli chcesz odkryć świat niesamowitych możliwości bankowych dla klientów indywidualnych, rozpocznij od założenia konta osobistego. O ile sam proces otwarcia rachunku jest niebywale krótki, to więcej czasu zajmie ci znalezienie odpowiedniej oferty, co wynika z dużej konkurencji na rynku. Przed podpisaniem dokumentów sprawdź wszystkie warunki umowy oraz zapoznaj się z tabelą prowizji i opłat, aby zminimalizować niepotrzebne koszty.