Wiele osób błędnie uważa, że materace piankowe są z założenia niskiej jakości. Tego rodzaju przeświadczenie wzięło się przede wszystkim ze słabej jakości najtańszych materaców piankowych. Zwykłe pianki są przede wszystkim mało wygodne, szybko się niszczą, ponieważ są narażone na odkształcenia – w związku z tym materac z nich wykonany może już po kilku miesiącach zapaść się, zwłaszcza pod cięższą osobą.

Dlaczego pianka wysokoelastyczna?

materace wysokoelastyczne

Materac wysokoelastyczny Senpuro Family Amber +. Fot. Senpuro

Jednak materace piankowe to nie tylko te słabej jakości, ale również produkowane są z innych typów pianek – na szczególną uwagę zasługują w tym zakresie materace wysokoelastyczne, które formowane są z pianki zimnotłoczonej, która ma nieregularne komórki, dlatego też jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, jest bardzo elastyczna, przez co dobrze dopasowuje się do kształtów ciała – w ten sposób daje najlepsze podparcie dla kręgosłupa, więc zapewnia zdrowy wypoczynek. Z tego też powodu często są one rekomendowane jako materace rehabilitacyjne dla osób mających problemy z kręgosłupem.

Również warto wskazać, że materace tego rodzaju mają niewielką masę własną, bardzo dobrze przepuszczają powietrze dzięki swojej specjalnej porowatej strukturze, dlatego też ryzyko przegrzania organizmu w nocy jest zminimalizowane.

Jeżeli chodzi o wady takich materaców, to chociaż mają one znacznie lepszą trwałość od zwykłych modeli piankowych, to jednak niższą od modeli lateksowych. Również należy pamiętać o tym, że do materaców z pianki wysokoelastycznej potrzebne będą stelaże elastyczne, aby zachowały one swój odpowiedni kształt. Mogą być też używane ze stelażami regulowanymi.

Jaki materac wysokoelastyczny wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki materac wybrać, warto zapoznać się już teraz z różnymi propozycjami dostępnymi na stronach sklepów. Najlepsze materace, to modele wysokoelastyczne, łączone często ze zwykłymi piankami czy też ze sprężynami kieszeniowymi na spodzie – w ten sposób cały materac jest bardziej stabilny, a przy tym też i tańszy, ponieważ pianki te są kosztowne w produkcji.

Jeżeli interesują cię wysokiej jakości materace wysokoelastyczne, wybierz modele Foam Royal – powstają z najlepszej jakości pianek, które zapewniają swoim użytkownikom najwyższy komfort. Ceny rozpoczynają się już od około 800-900 złotych za materace w mniejszych rozmiarach.