Jadalnia uważana jest za serce każdego domu. Choć prowadzimy bardzo szybki tryb życia, zazwyczaj znajdujemy czas na wspólny, rodzinny posiłek przy stole, który nie tylko zaspokaja głód, ale ma także w naszym życiu działanie terapeutyczne. W dni wolne od pracy lubimy odpocząć od codziennego stresu i pragniemy otaczać się bliskimi nam ludźmi. Polska gościnność to nie mit. Okazuje się, że weekendy oraz dni świąteczne najczęściej spędzamy w rodzinnym gronie oraz z bliskimi przyjaciółmi przy suto zastawionym stole w jadalni. Jak sprawić, aby ten czas był jeszcze przyjemniejszy i wyjątkowy? Za pomocą odpowiedniej aranżacji!

Ekologiczny wybór mebli z duszą

Na szczęście coraz częściej przywiązujemy wagę do tego, aby nasze życiowe wybory miały na uwadze dobro środowiska. Przy doborze mebli nie musimy rezygnować z tego ekologicznego trendu. Producenci wykorzystujący do wytworzenia stołu czy krzeseł starego drewna nie przyczyniają się do niszczącej środowisko wycinki drzew, która wpływa na postępujące w zastraszającym tempie globalne ocieplenie. Najczęściej wykorzystują materiał pozyskiwany z rozbiórki starych budynków mieszkalnych, nadając mu nowe życie.

Jednak zakup mebli wytworzonych ze starego drewna, to nie tylko przejaw ekologicznego podejścia do życia, ale także unikalny styl. Powstające z takiego typu materiału stoły oraz krzesła o pięknym kolorze, z widocznymi oryginalnymi słojami są wyjątkowe i możemy być pewni, że w żadnym domu nie znajdziemy drugiego takiego samego egzemplarza, jak nasz własny.

Stół – serce każdej jadalni i każdego domu

Niezależnie od tego, czy masz dużą, czy małą rodzinę, drewniany stół do jadalni to podstawa każdej aranżacji tego wyjątkowego pomieszczenia. Wiele osób uważa, że jest to najważniejszy mebel w każdym domu. Przede wszystkim powinien być wygodny i swobodnie pomieścić wszystkich domowników i gości, ale musi także pasować do wnętrza. W przestrzennych pomieszczeniach najpiękniej i najprzytulniej prezentuje się duży stół drewniany do jadalni wykonany z naturalnego, starego materiału.

Aranżacje jadalni, niezależnie czy nawiązują do stylu klasycznego, czy ostatnio bardzo popularnego skandynawskiego lub rustykalnego niemal zawsze zawierają uniwersalny, sprawdzający się stół do jadalni drewniany. Występuje on we wszystkich możliwych kształtach: prostokątnym, okrągłym, owalnym, a nawet kwadratowym, więc z łatwością można go dopasować do ilości członków rodziny oraz przestrzeni, jaką dysponujemy. Najlepiej, aby był rozkładany, ponieważ wówczas sprawdzi się nie tylko podczas uroczystych, rodzinnych posiłków, ale także na co dzień, przy śniadaniu spędzonym z gazetą w ręku.

Stół wykonany ze starego drewna nie musi ani kojarzyć się z nudą, ani z przesadnie wystylizowanym meblem pasującym jedynie do bardzo charakterystycznych wnętrz. Można wybrać stół do jadalni nowoczesny drewniany, który sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, będzie modny i funkcjonalny. Stare drewno doskonale łączy klasykę z nowoczesnością, na przykład za pomocą dodania metalowego elementu w postaci nóg.

Należy pamiętać, że blat, na którym często gości jedzenie musi zostać odpowiednio zakonserwowany w pełni bezpiecznymi substancjami zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wówczas będzie to mebel, który posłuży rodzinie na długie lata, nawet jeśli w domu są małe dzieci.

Czas na krzesła

Jeśli wiesz już, jaki stół do jadalni wybrać, czas dobrać do niego wygodne i piękne krzesła. Warto wybrać te, których tapicerka została wykonana ze specjalistycznych, nie blaknących, nie ścierających się i przede wszystkim łatwych w utrzymaniu i czyszczeniu materiałów.

Odpowiednio dobrane krzesła do drewnianego stołu powinny pasować nie tylko tapicerką do aranżacji wnętrza, ale także należy zwrócić uwagę na kolor oraz materiał, z jakiego wykonane zostały nogi krzeseł. Niestety potrafią zepsuć wygląd nie tylko samego mebla, ale także całej jadalnianej stylizacji.

Warto wybrać wygodny model, który zapewni komfort nam i naszym plecom nie tylko podczas krótkiego posiłku, ale także przy długim, świątecznym biesiadowaniu.

Wyjątkowe modele krzeseł i stołów ze starego drewna znajdziesz na stronie paulbunyan.pl