Artykuł sponsorowany

Niezależnie od tego, czy planujesz otwarcie nowej kawiarni, która klientów oczaruje aromatyczną kawą, czy też restauracji, w której będą mogli zjeść obiad na świeżym powietrzu – potrzebujesz właściwych mebli ogrodowych. Choć kusiły Cię będą takie, które widziałbyś w swoim prywatnym ogrodzie, to niech Cię nie zwiedzie ich wygląd – tu przyda Ci się profesjonalny sprzęt, który będzie równie wygodny dla pierwszego, jak i setnego gościa Twojego lokalu.

Leżaki do ogrodu czy krzesła?

Każda restauracja, bar czy kawiarnia, mają swój styl i to od Ciebie zależy, na ile będzie on niepowtarzalny. Ta sama zasada, dotyczy także mebli ogrodowych, które wybierzesz. Jeśli planujesz niewielki lokal położony w pobliżu nadmorskiej plaży, z pewnością powinieneś rozważyć leżaki do ogrodu. Z pewnością znajdziesz wielu klientów, którzy wolą je od leżenia na plażowym ręczniku i chętnie wpadną na piwo czy zimnego drinka. Niestety, takie rozwiązanie nie sprawdzi się, jeśli zamierzasz podawać jedzenie, które wymaga siedzenia przy stole, takiego jak pasty, zupy czy gulasze. Jeśli Twoje dania nie należą do grupy tzw. „finger food”, czyli możliwych do skonsumowania bez sztućców, stoły i krzesła będą właściwym wyborem – w przeciwnym wypadku, Klienci będą krępować się i nie zamówią nic z karty. Dlatego właśnie musisz poznać swoich klientów, a przede wszystkim – zwizualizować sobie to, co chcesz osiągnąć w lokalu.

Leżaki do ogrodu nie są jednak zarezerwowane wyłącznie dla lokali kojarzących się z latem i wakacjami. Z powodzeniem leżaki stosuje się również w barach, pubach i kawiarniach, które stawiają na bardziej niezobowiązujący, młodzieżowy styl – postawienie kilku z nich w ogródku, nawet w lokalu znajdującym się w centrum miejskiej starówki, może ośmielić klientów i uprzyjemnić im wizytę. Warto więc wziąć pod uwagę ogólny klimat lokalu, który chcemy wprowadzić – sposób siedzenia będzie tu miał kluczowe znaczenie.

Meble ogrodowe – wytrzymałość ponad wszystko

Stolik kawowy, który wygrałeś na aukcji może i wygląda świetnie, ale taki antyk może nie wytrzymać częstego przesuwania po blacie kubków, szklanek i talerzy. Zależnie od typu podawanych dań i napojów, możemy też mówić o wielu różnych plamach – niektóre z nich, mogą pozostawić na drewnie przebarwienia. Dlatego właśnie do restauracji, baru czy też kawiarni, warto wybrać meble ogrodowe, które spełniają trzy podstawowe założenia – są wytrzymałe, łatwe w konserwacji i zapewniają klientom komfort. Designerskie krzesła mogą pasować do Twojego wystroju, ale jeśli zmęczeni spacerem klienci nie będą mogli znaleźć na nich wygodnej pozycji – wygląd ich nie obroni przed złą opinią. Jeśli chcemy iść o krok dalej w kwestii pragmatyzmu, możemy dodać również czwartą zasadę – meble powinny być na tyle lekkie, by ich przenoszenie nie wymagało od personelu większego wysiłku podczas ewentualnej potrzeby schowania mebli ogrodowych lub ich przenoszenia przy sprzątaniu. Dzięki temu oszczędzimy ich czas i nasze pieniądze.

Meble wytrzymałe są wykonane z materiałów, które przetestowane są już przez wiele firm z branży horeca. Nie bez powodu w wielu miejscach w Polsce, możemy spotkać meble wykonane ze sztucznego ratanu – są one stosunkowo wygodne, łatwe w czyszczeniu i nie poddają się czynnikom zewnętrznym, takim jak deszcz czy duże ilości światła słonecznego. Kupując meble ogrodowe do naszego lokalu, zastanówmy się, gdzie docelowo chcemy je postawić. Kupmy meble wykonane z materiału, który wytrzyma warunki danego miejsca.

Meble łatwe w konserwacji muszą być odporne na ciągłe przecieranie i polerowanie – szczególnie w czasie wzmożonej ostrożności wywołanej pandemią. Obsługa lokalu, starając się wyczyścić powierzchnię po każdym kliencie bądź grupie, z czasem mogłaby zauważyć wytarcia blatu – a tego chcielibyśmy uniknąć, jeśli chcemy prezentować się profesjonalnie. Kluczowa jest także szybkość czyszczenia – tworzywa sztuczne i metale czyści się szybciej, niż drewno czy materiały takie jak skóra.

Komfort, to ostatnia z cech, które powinny posiadać meble ogrodowe lub leżaki, które chcemy kupić do naszego ogródka. Wiele osób jednak skupia się na wygodzie siedzenia, nie uwzględniając pozycji, w której klienci będą jedli. Dlatego właśnie, korzystając z takich stron jak sklep Dominova, powinniśmy kupować pełne zestawy – od dwóch, do czterech krzeseł, wraz z pasującym stołem lub stolikiem. Prawdziwym utrapieniem dla klientów, byłyby stoliki niedopasowane wysokością do siedzisk, bądź takie, które nie pozwalają złożyć dłoni na blacie. Gdy zapewnimy naszym klientom komfort, łatwiej będzie im się skupić na tym, co chcemy im zaoferować – dobrej atmosferze kreowanej przez muzykę, jedzenie, miłą obsługę i przyjemny dla oka wystrój. Klient, który będzie musiał non stop wiercić się, będzie miał problem już przy odczytaniu karty. Siedząc na niewygodnym krześle, z pewnością znacznie bardziej odczuje też czas oczekiwania na jego zamówienie. Dopilnujmy więc, aby nasze meble, były przede wszystkim komfortowe.