Rozwiązania nawiązujące do recyklingu stają się modne. Dostrzegają to również projektanci, proponując takie rozwiązania w postaci mebli i wyposażenia wnętrz. Naturalnym zastosowaniem takich materiałów jak drewno jest ogród i miejsca wypoczynku jak balkon.

Co można zrobić z palet?

Balkon jest miejscem, gdzie wypoczywamy i staramy się nabrać nowej energii. Zastosowania palety na balkonie jest uzależnione od wyobraźni właściciela. Mogą być wykonane z takiego materiału zarówno fotele, jak i stoły lub ławki. Palety pozwalają stworzyć dowolną konstrukcję, ponieważ mają jednakowe wymiary i posiadają wzmocnienia. Z palet na balkonach można wykonać całe zestawy mebli, malując je na dowolny kolor, tak aby pasowały do naszej koncepcji aranżacji tego wnętrza. Przez zastosowanie kółek transportowych można je łatwo przestawiać względem siebie. Mogą być to modułowe rozwiązania lub pojedyncze meble. Jeżeli posiadamy palety tego samego typu, możemy je dowolnie składać lub wykonywać podwyższenia nakładając jeden element na drugi. Ze względu na swoją wagę są one stabilne i nie przesuwają się pod ciężarem użytkownika.

Czy tylko meble?

Skoro rozmawiamy o tarasach i balkonach, nie możemy zapomnieć o roślinach i miejscach związanych z ogrodnictwem. Palety na balkonie mogą służyć jako doniczki na zioła po uprzednim przygotowaniu. Wystarczy zszywkami przyczepić folię budowlaną i wsypać w nią ziemię ogrodniczą. Z palet na balkonie można tworzyć zielone ściany, co ułatwia zmieszczenie dużej ilości roślin na małej przestrzeni. Materiał ten doskonale nadaje się również na skrzynki na akcesoria i półki na podręczne drobiazgi potrzebne do prac z roślinami. Tak urządzony kącik będzie bardzo funkcjonalny.

Z czym łączyć palety?

Palety na balkonie to materiał, który należy zabezpieczyć przed czynnikami atmosferycznymi. W zależności od tego, co preferujemy, mogą być to farby lub bejce podkreślające wygląd drewna. Na tak zabezpieczoną powierzchnie można układać inne materiały dekoracyjne. Może być to szkło hartowane lub blachy ryflowane nadające meblom charakter industrialny i przemysłowy. Na siedziska dobrze jest nałożyć pokrowce, aby palety na balkonie były dodatkowo wygodnym miejscem do odpoczynku.

Rozwiązania wykonane z palet pozwalają stworzyć ciekawą aranżację i zbudować wytrzymałe meble odporne na warunki atmosferyczne. Tylko od ilości miejsca zależy jakie wzory wybierzemy i jakie wymiary będą posiadały meble. Dowolność kolorystyki i wykończenia powierzchni pozwala na eksperymentowanie i tworzenie własnych mebli.