Amerykańska profesjonalna marka wysokiej jakości elektronarzędzi, należąca do korporacji Milwaukee Electric Tool, wchodzącej w skład koncernu TTI (Techtronic Industries Co. Ltd.). Milwaukee Electric Tool jest jednym z wiodących producentów i sprzedawców elektronarzędzi heavy-duty, elektronarzędzi przenośnych i akcesoriów dla profesjonalistów na świecie.
Firmę założył w 1924 r. w Milwaukee w stanie Wisconsin A. F. Siebert. Podbój rynku zaczęła od wyprodukowania pierwszej na świecie lekkiej, przenośnej wiertarki 1/4˝ „Hole-Shooter”. W 1935 r. wprowadziła na rynek lekką wiertarkę udarową 3/4˝ do wiercenia i montażu kotw w betonie. Swą pozycję ugruntowała, wprowadzając do sprzedaży w 1949 r. unikatową prawostronną wiertarkę kątową. W 1951 r. w ofercie firmy znalazła się pierwsza przenośna pilarka do metalu Sawzall® z brzeszczotem poruszającym się ruchem posuwisto-zwrotnym.

Milwaukee Tools - profesjonalne elektronarzędzia wysokiej jakości. Fot. Milwaukee

Fot. Milwaukee

Elektronarzędzia Milwaukee zdobyły jedną z wiodących pozycji wśród amerykańskich marek elektronarzędzi profesjonalnych. Po 2000 r. amerykańska firma zaczęła zdobywać także rynki zagraniczne, m.in. w 2002 r. nowa poszerzona generacja narzędzi profesjonalnych została wprowadzona na rynek europejski. W 2005 r. firma Milwaukee Electric Tool stała się częścią grupy Techtronic Industries Co. Ltd. Główna siedziba firmy oraz centrum badawcze i rozwojowe nowych produktów znajdują się obecnie w Brookfield w stanie Wisconsin.
Szeroka gama produktów marki Milwaukee obejmuje ponad 500 modeli różnych narzędzi, począwszy od narzędzi akumulatorowych, pilarek szablastych, wiertarek, pilarek, szlifierek tarczowych, a na wiertnicach diamentowych skończywszy. Produkty tej marki charakteryzują się najwyższą jakością i innowacyjnością.
Dystrybucją narzędzi marki Milwaukee w Polsce zajmuje się firma A&M Elektronarzędzia Sp. z o.o.