Urządzanie dziecięcego pokoju to prawdziwa frajda i przyjemność. Dawniej trudno było o piękne meble czy dodatki, dzisiaj wszystkiego jest wręcz za dużo. By cała operacja urządzania pokoiku przebiegła zatem sprawnie i szybko, warto wcześniej znaleźć trochę inspiracji oraz przygotować dobry plan działania.

Inspiracje z internetu

W internecie nie brakuje blogów wnętrzarskich oraz innych stron, które są poświęcone tematyce urządzania domów i aranżowania przestrzeni. To właśnie tam można znaleźć świetne pomysły na to, jak sprytnie urządzić dziecięcy pokoik. Ludzie dzielą się swoimi rozwiązaniami, dzięki którym nawet nieduża przestrzeń jest funkcjonalna. Warto zatem pewne dobre rozwiązania przenieść pod swój dach.

Drewniane meble dla dzieci czyli baza do każdego pokoju

W dziecięcych pokojach świetnie sprawdzą się drewniane meble. Ważne, by były solidnie wykonane oraz pomalowane farbami i lakierami, które posiadają odpowiednie atesty. Ma się wtedy pewność, że dziecko nie ma kontaktu ze szkodliwymi substancjami. Warto wybierać meble od polskich producentów. Dbają oni o najwyższą jakość swoich produktów, oraz tworzą meble o ciekawym dizajnie.

Najważniejszy mebel w pokoju dziecka

Najważniejszy mebel w pokoju dziecka to z pewnością łóżko. Warto kupić większe, aby wystarczyło na kilka lat, bo nie jest to mała inwestycja. Łóżko nie powinno być zbyt wysokie, tak by nawet trzylatek mógł z niego swobodnie zejść bez pomocy rodziców. Ważny jest również materac. Przed jego ostatecznym zakupem, warto poprosić o poradę sprzedawcę, który zna się na materacach. Dzięki temu uda się go dobrać idealnie do konkretnego dziecka. Wpłynie to z pewnością na zwiększenie komfortu snu dziecka.

Meble do odrabiania zadań domowych

Kiedy urządza się pokój dla dziecka uczęszczającego już do szkoły, ważne jest zaaranżowanie miejsca do odrabiania zadań domowych. Powinno być zlokalizowane w takiej części pokoju, w której jest duży dopływ światła słonecznego. Poza tym biurko oraz krzesło powinny być dostosowane do wysokości dziecka, nie mogą być zatem ani zbyt wysokie, ani zbyt niskie. Ma to ogromne znaczenie podczas nauki pisania, a później podczas odrabiania zadań domowych. Generalnie chodzi tutaj o zdrowie kręgosłupa dziecka. Jeżeli malec siedzi zgarbiony, z pewnością nie służy to jego sylwetce.

Ciekawe dekoracje

Po wybraniu najważniejszych mebli, można przejść do kolejnego etapu urządzania, czyli do wyboru ciekawych dekoracji. Na ścianach mogą zawisnąć plakaty, plansze edukacyjne, grafiki i prace autorstwa samego dziecka. Jedną ze ścian można pomalować farbą tablicową. Dzięki temu będzie można po niej pisać kredą. Dla dzieci to ogromna frajda i przyjemność. Potem pozostaje już tylko dobrać tekstylia, czyli zasłony i firany, pościel, koce i pledy. Dzięki nim w pokoju stworzy się miłą i przytulną atmosferę, którą z pewnością docenią szczególnie dziewczynki. Na koniec jeszcze tylko kilka roślin doniczkowych, oczywiście tych, które nie są trujące. I to wszystko. Idealny pokoik dla dziecka gotowy.

Sprawdź: Drewniane łóżeczka dla dzieci w lozka.net.pl