Przecinarki do betonu są jednymi z najczęściej spotykanych narzędzi na placach budowy. Różne modele pomagają fachowcom w pracy, ułatwiają ją i sprawiają, że staje się szybsza oraz dokładniejsza. Jednak z tych rozwiązań korzystają też służby ratunkowe, które cenią sobie niezawodność, dokładność oraz uniwersalność takiego rozwiązania. I to, że na podobny sprzęt zawsze można liczyć.

Rodzaje przecinarek

Na rynku istnieje wiele rodzajów narzędzi do cięcia betonu, dzięki czemu każdy może znaleźć to, które najbardziej odpowiada mu w pracy. Jedną z najszerszych gam modeli posiada marka Husqvarna, która wychodzi naprzeciw potrzebom wielu profesjonalistów.

Często zdarza się tak, że prace są prowadzone bez prądu. Z różnych przyczyn – nie został jeszcze doprowadzony lub jego użycie zagraża niebezpieczeństwu osób na placu. Właśnie do takich środowisk zostały wykonane piły spalinowe oraz te na baterie. Pomagają one w pracy w każdych warunkach. Modele spalinowe z serii K 770, K 970 czy K 1270 czy zasilana akumulatorem przecinarka K 535i świetnie poradzą sobie w miejscach, w których nie możemy posiłkować się elektrycznością. Cechuje je duża moc, wydajność oraz dokładność.

Jeśli jednak prace prowadzone są już z dostępem do sieci energetycznej, można skorzystać z przecinarek do betonu z serii K 6500 czy K 4000. Są to narzędzia przydatne przede wszystkim podczas remontów, ponieważ łatwo je podłączyć i mogą pracować przez długi czas. Nie trzeba zatem mieć na podorędziu kanistra z paliwem.

Innymi przecinarkami są te łańcuchowe, których używa się np. do cięcia ścian. Niektóre modele, jak K 970 Chain, pomagają w wycinaniu nieregularnych kształtów, co czyni je jeszcze bardziej uniwersalnymi. Pomagają również przy wycinaniu mniejszych otworów – są dokładne i łatwiej jest manewrować węższą niż w przypadku tarczy powierzchnią tnącą.

Inne zastosowania przecinarek

Przecinarki do betonu zostały zaadaptowane również na potrzeby innych profesji. Chętnie korzystają z nich służby ratownicze. Husqvarna przygotowała dla nich modele Rescue (K 770 i K 970), które posiadają osłonę ostrza z magnezu oraz niezwykle uniwersalne właściwości tnące. Potrafią przebić się przez stal, aluminium, gumy, drewno i niemal wszystko inne. Są niezwykle wydajne, precyzyjne i szybkie, dzięki czemu akcja ratunkowa można zostać przeprowadzona sprawnie, bez dodatkowego narażania osób poszkodowanych.

Inną branżą, która chętnie korzysta z tego rodzaju narzędzi, jest kolej. Model K 1270 Rail został stworzony po to, aby pod idealnie prostym kątem ciąć szyny. Pozwala na szybką pracę, dzięki systemowi montażu przygotowanym specjalnie dla przemysłu kolejowego. Jest niezastąpiony podczas napraw, kiedy liczy się czas i dokładność.

Intuicyjne rozwiązania

Przecinarki do betonu marki Husqvarna zostały zaprojektowane tak, aby każdy, kto będzie z nimi obcował, od razu wiedział, jak się nimi posługiwać. Strata czasu na analizowanie instrukcji obsługi jest nie do przyjęcia w żadnym środowisku pracy, dla którego zostały stworzone powyższe sprzęty.

Narzędzia są ergonomiczne oraz intuicyjne. Prostota obsługi pozwala na szybkie działanie oraz precyzję. Korzystając z maszyn Husqvarny, zawsze będziemy szybsi, lepsi oraz dokładniejsi.