Fot. Classen

Ciepła w dotyku, kamienna posadzka bez ogrzewania podłogowego? Czy to możliwe? Tak. Pod warunkiem, że pokryjemy podłogę panelami nowej generacji, a nie płytkami ceramicznymi. Classen, znany producent podłóg, skrzydeł drzwiowych i drewnianych elementów meblowych, poszerza swoją ofertę o kolekcję NEO Stone.

Kolekcja NEO Stone

Fot. Classen

– Wybierając podłogi do mieszkania coraz częściej szukamy produktów, które będą nie tylko dobrze wyglądały, ale również zapewniały komfort użytkownikom. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, stworzyliśmy kolekcję paneli imitujących ceramiczne kafle, które pod wieloma względami są bardziej funkcjonalne niż tradycyjne płytki. Stanowią one ciekawe rozwiązanie zarówno do kuchni, łazienki, przedpokoju, jak i salonu – mówi Anna Lipus, kierownik marketingu i reklamy, Classen.

Podłogi nowej generacji NEO w kamiennych dekorach to kompozycja najlepszych właściwości paneli laminowanych i winylowych. Są wodoodporne oraz wytrzymałe (klasa ścieralności AC4), można je stosować w pomieszczeniach o różnym poziomie eksploatacji. Trwałość oraz łatwość czyszczenia zapewnia wielowarstwowa powierzchnia Sealtec. Deski charakteryzuje ponadto wysoka odporność na promieniowanie UV, dzięki czemu są mniej podatne na blaknięcie.

Kolekcja NEO Stone

Fot. Classen

Panele imitujące ceramiczne kafle, w odróżnieniu od tradycyjnych płytek, są łatwiejsze w montażu. Dzięki systemowi Megaloc, który nie wymaga użycia kleju, ich ułożenie odbywa się niemal błyskawicznie. Ponadto powierzchnia desek jest ciepła w dotyku, co sprzyja większemu komfortowi użytkowników. Dzięki wyprofilowanym V-fugą krawędziom, podłoga do złudzenia przypomina kamienną posadzkę.

– Atutem produktów z serii NEO Stone jest nie tylko ich funkcjonalność, ale także ekologiczność. Płyta bazowa, z której wykonane są deski, nie zawiera PVC oraz plastyfikatorów, dzięki czemu może zostać przetworzona i ponownie wykorzystana. Wybierając panele podłogowe z tej kolekcji, przyczyniamy się zatem do skutecznej ochrony środowiska – dodaje Anna Lipus.Kolekcja NEO Stone

W ramach kolekcji NEO Stone występuje siedem oryginalnych, kamiennych dekorów: w odcieniach jasnego beżu oraz szarości. Te pierwsze będą pasowały do pomieszczeń urządzonych w klasycznym stylu, dając efekt optycznego powiększenia i rozświetlenia przestrzeni. Panele w barwach grafitowych z kolei dobrze sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, z akcentami industrialnymi, podkreślając ich nieco surowy charakter.Kolekcja NEO Stone

Deski występują w rozmiarze 638 mm x 310 mm x 4,5 mm.

Sugerowana cena detaliczna: od 109,90 zł/m2.

Panele NEO firmy Classen są produkowane wyłącznie w Niemczech.