Artykuł sponsorowany

Trendy wnętrzarskie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Corocznie pojawiające się na rynku kolekcje oraz prezentacje czynione przez producentów na branżowych targach pokazują, że inspiracje w tym zakresie są w zasadzie niewyczerpane. Nie inaczej będzie w nadchodzącym roku. Już teraz wiemy, że będzie zdominowany przez wpływy ekologii, co przejawiać się będzie choćby w powrocie do kolorów ziemi i kolejnych odsłonach mody na recykling. Eksperci udzielają również bardzo skonkretyzowanych instrukcji, pokazując, w jaki sposób urządzać poszczególne pomieszczenia w domu.

Nie wszystkie trendy są całkowitą nowinką. Podobnie jak w modzie, tak i we wnętrzach poszczególne nurty odchodzą, by powrócić w odświeżonym wariancie.

Kuchnia

Mówi się, że to właśnie kuchnia jest sercem domu. Jest też jednym z trudniejszych do urządzenia pomieszczeń. Priorytetem jest funkcjonalność. Zwłaszcza, jeśli kuchnia jest mała, warto skorzystać z usług, jakie oferują projektanci wnętrz, aby do maksimum wykorzystać dostępną przestrzeń. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie centrum handlowego Domo Strefa, gdzie w jednym miejscu można zaplanować i zrealizować wystrój wnętrza, korzystając również z merytorycznego wsparcia ekspertów. Dzięki temu można przejść sprawnie proces od projektu po jego realizację.

Nowe pomysły wystroju wnętrz - Domostrefa

Jakie trendy w urządzaniu kuchni będą istotne w najbliższym czasie? Coraz bardziej modny jest nowoczesny design. Zgodnie z tymi zasadami meble kuchenne mają gładkie fronty, wyposażone są w metalowe i szklane półki oraz płytki strukturalne. Ważnym materiałem jest kamień. Cały czas triumfy święci minimalizm, za sprawą którego do wnętrza wprowadza się czystość, porządek i sprawne działanie w przestrzeni. Liczy się czyta forma, geometria i ciekawe tekstury. Z postulatu minimalizmu i nadal popularnego nurtu skandynawskiego wynika także niesłabnąca moda na monochromatyzm. Bezpieczne kolory miejscami są jednak przełamywane odważniejszymi barwami dodatków. Coraz częściej na podłodze w kuchniach pojawiają się płytki ceramiczne, oraz podłogi drewniane. Jedne i drugie ma w swojej ofercie centrum wnętrz.

Łazienka

Teraz to tak naprawdę pokój kąpielowy. Jeśli chodzi o łazienki galeria wnętrz uwidacznia, jak bardzo zmienia się rola tego pomieszczenia. Z miejsca, w którym spędza się niewiele czasu, zamieniła się w urządzane z prawdziwą pieczołowitością. W nadchodzącym czasie projektanci wnętrz będą łączyć style i wprowadzać do łazienek materiały dotąd zarezerwowane dla innych pomieszczeń, jak na przykład drewniane podłogi czy stalowe akcenty. Coraz popularniejsze staje się przyjazne światło ledowe. Nie trafia ono tylko pod sufit lub w okolice lustra, ale coraz częściej podświetla także wannę oraz prysznic. Technologia ta wykorzystywana jest również podczas samej kąpieli. Efekt ten podkreślony jest odpowiednim umeblowaniem. Łazienki wyposażane są coraz śmielej meblami z frontami na wysoki połysk. Modne są nie tylko chromowane dodatki. Coraz częściej stosuje się kolory złota, matowej czerni czy miedzi. Wanny odsuwa się od ścian. Niekoniecznie jest to rozwiązanie, które można zrealizować w mieszkaniu w bloku, nawet w niewielkiej łazience można natomiast wykorzystać koncept prysznica walk-in ustawionego bezpośrednio na posadzce z odpływem liniowym lub maksymalnie płaskim brodziku.

Sypialnia

Centrum wnętrz Domo Strefa ma w swojej ofercie także interesujące propozycje do sypialni. Obok technologicznie zorientowanych kuchni oraz łazienek, na czasie będą sypialnie urządzone w stylu nowoczesności, ale przytulnej, udomowionej i szanującej naturę. Efekt taki osiągnąć będzie można za sprawą znanej już z innych aranżacji cegły lub imitacji cegły, pokrywającej ściany pokojów. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w mieszkaniu o klimacie minimalistycznym, nowoczesnym czy nawiązującego stylistyką do loftu. Nadal modne będą łóżka z tapicerowanymi zagłówkami, z tą różnicą, że nacisk położony zostanie na wysokie oparcia. W większych pomieszczeniach, urządzonych w klimacie, można pobawić się formą, stawiając na angielskie lub francuskie pikowania. W mniejszych pokojach lepszy i nie przytłaczający całości efekt osiągnąć będzie można za sprawą delikatniejszych przeszyć. Nowoczesny design do sypialni wprowadzą lustra i lustrzane efekty: od luster zawieszonych na ścianie, przez drzwi szafy, aż po detale obrazów i zdjęć.

Wszystkie te postulaty z zaskakującą łatwością będzie można pogodzić ze wspominaną na początku modą na recykling, ekologię i bliskość natury. Kluczem do sukcesu są domowe tekstylia. Coraz częściej projektanci wnętrz sięgać będą po koce i poduszki wykonane z naturalnych i przyjaznych w dotyku materiałów. Len, bawełna, wełna – oto tkaniny, które cieszyć się będą dużą popularnością.

Aby osiągnąć pełen efekt, nie wystarczy kupić mebli. Ogromne znaczenie mają także dodatki. Ciekawa koncepcją jest to, że właściwie wszystko można kupić pod jednym dachem w centrum wnętrz Domo Strefa.