Artykuł sponsorowany

Lampy do salonu mogą nie tylko zastąpić światło dzienne, ale przede wszystkim zapewnić przytulną atmosferę całej rodzinie i wszystkim odwiedzającym dom gościom. Designerskie oświetlenie dostępne obecnie w sklepach dodaje wnętrzom charakteru i pozwala właścicielom wyrazić swój indywidualny styl poprzez oryginalną aranżację. Nie ulega więc wątpliwości, że odpowiedni wybór jest naprawdę ważny. Jak wybierać lampy do salonu, by były jednocześnie estetyczne i funkcjonalne?

Salon w domach większości z nas jest naprawdę istotnym miejscem. Tu odpoczywamy po całym dniu spędzonym w pracy, ale także właśnie w tym miejscu gościmy naszych przyjaciół i krewnych. Coraz częściej zdarza się, że to przestrzeń połączona z jadalnią, czyli jednym z najbardziej “praktycznych” pomieszczeń w całym domu – a co za tym idzie: wymagającym odpowiedniego oświetlenia. Musisz mieć zatem pewność, że wybrane przez ciebie lampy do salonu skutecznie doświetlają wszystkie zakamarki pomieszczenia, jednocześnie dodając mu pożądanego charakteru.

lampa sufitowaLampy wiszące do salonu

Podstawowym zadaniem, które ma spełniać nowoczesne oświetlenie salonu, jest zastąpienie światła dziennego wieczorami. W czasach, gdy na topie jest ciemna kolorystyka ścian i mebli, nie jest to wcale takie łatwe. W takiej sytuacji niemal niezbędne są bardzo skuteczne lampy wiszące. Najczęściej wieszamy je na środku pomieszczenia. Takie umiejscowienie ma sens w momencie, gdy pomieszczenie ma regularny kształt. Dodatkowo można podkreślić wybrane elementy dekoracyjne poprzez dodanie niewielkich punktów świetlnych.

Jeśli jesteś posiadaczem dużego salonu, możesz postawić na większe lampy sufitowe. Z większością nowoczesnych aranżacji doskonale komponuje się oświetlenie w stylu loftowym, które cechuje obecność ciągnących się kabli oraz żarówek bez klosza. Choć przyciągają wzrok, nie staną się punktem centralnym twojego pomieszczenia i nie przytłoczą go. Jeśli natomiast zależy ci na mocnym efekcie “wow”, postaw na lampy wiszące z wyrazistym żyrandolem. Zawsze pamiętaj, by zadbać o odpowiednią ilość żarówek. To istotne zwłaszcza w dużych pomieszczeniach, by nie okazało się, że spora część salonu pozostała pogrążona w zupełnym mroku.

W niewysokich mieszkaniach warto postawić na praktyczne plafony sufitowe. Musisz bowiem zdawać sobie sprawę, że optymalna odległość klosza od podłogi to 200 centymetrów. Pozwala to na swobodne przemieszczanie się nawet nieprzeciętnie wysokich osób po całym pomieszczeniu. Jeśli zależy ci na optycznym powiększeniu swojego głównego pokoju, zdecyduj się na lampu wiszące, które mają żarówki skierowane ku górze. W takich sytuacjach niezbędny jest biały sufit, który skutecznie odbije padające na niego strumienie światła.

Pamiętaj, że współcześnie nie musimy już wybierać między estetyką a funkcjonalnością. Nowoczesne oświetlenie zapewnia nam dostęp do światła, ale także jest istotnym elementem dekoracyjnym. Do jego głównych zadań należy dzisiaj także budowanie przytulnej atmosfery w naszych domach. Istotne jest zatem, by zdecydować się na praktyczne ściemniacze przy włącznikach. Pozwalają na dowolną regulację ilości światła. To istotne, bowiem w salonie robimy każdego dnia naprawdę różne rzeczy.

Designerskie lampy wiszące do salonu sprawiają, że aranżacją przestrzeni możesz naprawdę świetnie się bawić. Dostępność różnorakich modeli, które znacząco odbiegają od siebie kształtem i wzorem sprawia, że nawet najbardziej wymagający klienci znajdą bez trudu coś dla siebie. Współczesne lampy do salonu łączą w sobie jakość, estetykę i funkcjonalność, czyli wszystko to, na co zasługujesz.