Fot. Black+Decker

Nowoczesne pilarki łańcuchowe, także te na wysięgniku, oraz nowe odkurzacze ogrodowe pomogą sprawnie sprzątnąć ogród przed zbliżającą się zimą. Nowe narzędzia marki Black+Decker™ są bezpieczne oraz łatwe w obsłudze i pozwalają szybko uporać się z czekającymi w ogrodzie zadaniami.

Jesień to gorący okres jeśli chodzi o prace ogrodnicze. Przygotowanie roślin do nadchodzącej zimy wymaga dużo uwagi i dobrego planu. Zbieranie opadających liści, przycinanie drzew, czy przygotowanie drewna do kominka to tylko część zadań, które na nas czekają. I choć dni są coraz krótsze, czasu mamy coraz mniej, to odpowiednie elektronarzędzia Black+Decker™ pomogą szybko i sprawnie przygotować ogród do zimy.

Oczyść posesję

nowe narzędzia ogrodowe Black+Decker™

Fot. Black+Decker

Ilość liści spadających na jesienny trawnik niejednokrotnie potrafi zadziwić. Nie można jednak ich obecności zbagatelizować – zbyt późno sprzątnięte zaczną gnić i szkodzić przykrytym roślinom. Do ich szybkiego i sprawnego sprzątnięcia przyda się nowy odkurzacz-dmuchawa ogrodowa Black+Decker GW2500 z silnikiem o mocy 2500 W. Gwarantuje ona wydmuch powietrza z prędkością 310 km/h, który usunie liście z chodników, ścieżek, trawników, a nawet klombów lub wnętrza krzewów. Po szybkiej zmianie trybu pracy wciągnie je do 40-litrowego worka z szybkością ponad 10 m3 na minutę. Co więcej, jego specjalnie zaprojektowane turbiny, rozdrobnią liście 10-ciokrotnie zmniejszając ich objętość. Wszystkie te zalety mieszczą się w lekkim, bo tylko nieco ponad 3 kilogramowym urządzeniu, które po zawieszeniu na pasie naramiennym staje się niezwykle mobilne – idealne do sprzątania ogrodu.

Zadbaj o drzewa i krzewy…

nowe narzędzia ogrodowe Black+Decker™

Fot. Black+Decker

Kolejnym punktem porządków w ogrodzie są drzewa i krzewy. Do przerzedzenia ich gałęzi, a także pocięcia drewna do kominka na zimę, przydadzą się nowoczesne i lekkie (od 4,7 kg do 5,7 kg) pilarki sieciowe Black+Decker™. Tną one konary grubości do 35 cm (model CS1835), 40 cm (model CS2040) lub 45 cm (model CS2245) z prędkością 12,5 m/s. Dzięki funkcji zapobiegającej odbiciom oraz hamulcowi bezpieczeństwa, który zatrzymuje łańcuch w 0,15 sekundy, nowe pilarki są także bardziej bezpieczne dla użytkowników. Ponieważ w natłoku pracy może nam umknąć kwestia konserwacji, inżynierowie marki Black+Decker™ również to zadanie uprościli do niezbędnego minimum. Wystarczy regularnie uzupełniać zbiornik olejem, aby podczas pracy, automatycznie rozprowadzał się on po całym łańcuchu. Pilarki z silnikami o mocy 2000 W posiadają także opatentowany, beznarzędziowy system napinania łańcucha.

…także na dużej wysokości

noew narzędzia ogrodowe Black+Decker

Fot. Black+Decker

Swobodną i bezpieczną pracę w koronach drzew oraz przycinanie gałęzi znajdujących się poza zasięgiem naszych ramion umożliwia pilarka Black+Decker™ PS7525 na 2,5-metrowym wysięgniku. Urządzenie napędza wydajny silnik o mocy 800 W, dzięki któremu można ciąć efektywnie z prędkością 11,5 m/s. Niewielka waga, zaledwie 3,8 kg, ułatwia mobilność, a 25-centymetrowa prowadnica z łatwością przecina nawet grubsze gałęzie. Ponieważ cięcie odbywa się wysoko, ponad naszymi głowami, warto założyć kask i okulary ochronne. Bezpieczeństwo zapewnia też automatyczny hamulec bezpieczeństwa, który zatrzymuje pilarkę w 0,15 sekundy od odbicia piły od ciętego drzewa.

nowe narzędzia ogrodowe Black+Decker™

Fot. Black+Decker

Nowa gama urządzeń ogrodowych Black+Decker™ jest już dostępna w renomowanych sklepach budowlanych w całej Polsce w sugerowanych cenach detalicznych: GW2500 – 379 zł, CS1835 – 615 zł, CS2040 – 715 zł, CS2245 – 799 zł, PS7525 – 506 zł.