Marzysz o pięknym ogrodzie zimowym? W niniejszym poradniku dowiesz się, jak zaaranżować przydomową przestrzeń. Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań, które spotkały się z uznaniem najbardziej wymagających entuzjastów beztroskiego relaksu.

Czym jest ogród zimowy?

Ogród zimowy bywa również nazywany oranżerią. Jest to pomieszczenia dobudowywane do istniejącego domu. Może służyć jako taras, miejsce relaksu czy też przestrzeń do hodowli roślin. Takie rozwiązanie w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. I nic dziwnego, gdyż atuty ogrodów zimowych są wręcz nieocenione.

Dlaczego warto postawić na ogród zimowy?

Jesień i zima to pory roku, w których warunki pogodowe są dalekie od wymarzonych. Tęsknota za latem sprawia, że pragniemy zaznać, chociaż namiastki wypoczynku na wolnym powietrzu. Idealnym rozwiązaniem może być ogród zimowy. Przeszklone pomieszczenie pozwoli nam podziwiać uroki zimowej aury w wymarzonych warunkach. To również perfekcyjne miejsce na rodzinne spotkania czy przyjemne chwile z książką po ciężkim dniu pracy.

Rodzaje ogrodów zimowych

Ogrody zimowe możemy podzielić ze względu na budowę. Każdy rodzaj ma swoje atuty, więc wybór należy dostosować do osobistych preferencji.

  • Ogród ze ścian aluminiowych – doskonała propozycja dla wymagających. Izolowane termicznie i akustycznie ściany oraz prosta w utrzymaniu konstrukcja to niekwestionowane zalety.
  • Ogrody ze ścian PCV – to oszczędne rozwiązanie, które stanowi znakomitą alternatywę dla ścian aluminiowych. Zdecydowanym atutem jest wysoka termoizolacja oraz możliwość dopasowania kolorów identycznych z fakturą drewna.
  • Konstrukcje ze szklanym dachem – takie ogrody mogą mieć dowolny rozmiar i kształt. Ponadto przeszklony dach pozwoli nam podziwiać niebo. Kolejna zaleta to znakomita izolacja akustyczna.
  • Konstrukcja z dachem poliwęglanowym – na takie rozwiązanie warto się zdecydować, ze względu na znakomite właściwości izolacyjne, wysoką przepuszczalność światła oraz odporność na uszkodzenia.

Możliwości jest tak wiele, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Zanim jednak zdecydujemy się na konstrukcję ogrodu, warto dokładnie przeanalizować wszystkie opcje, dzięki czemu sięgniemy po rozwiązanie na lata.

Jak wybrać najlepszą ofertę? Ogrody zimowe – producent

Zanim wybierzemy firmę, która zaprojektuje nasz wymarzony ogród zimowy, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Kluczowym aspektem będą pozytywne opinie klientów, które bez trudu znajdziemy w sieci. Równie ważne jest indywidualne podejście do oraz fachowa wiedza, dzięki czemu możemy liczyć na rzeczowe doradztwo. Kolejna istotna kwestia to szeroka oferta. Dobra firma powinna nam zaoferować wszystkie wymienione tu rodzaje zimowych ogrodów. W ten sposób z łatwością wybierzemy projekt idealnie dostosowany do osobistych preferencji.