Oświetlenie LED to bogactwo możliwości – dzięki różnorodnym produktom z tej serii możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze. W aranżacjach nowoczesnych świetnie sprawdzą się elastyczne taśmy LED, dzięki którym podświetlimy obrazy czy rzeźby, rozjaśnimy sufit podwieszany, oświetlimy wnętrze szafy czy komody, wytyczymy ciągi komunikacyjne lub obramujemy schody.

Oświetlenie LED w suficie podwieszanym

Bardzo częstym zastosowaniem oświetlenia LED jest podświetlanie sufitu podwieszanego. Rozwiązanie to jest niezwykle efektowne i bardzo nowoczesne. Dobrze sprawdza się w aranżacjach minimalistycznych, ponieważ samo źródło światła pozostaje ukryte, widoczna jest jedynie delikatna, subtelna poświata. Dzięki takiemu zabiegowi można zrezygnować z instalowania lampy sufitowej. Sufit podwieszany wyposażony w oczka świetlne oraz taśmy LED umożliwi stopniowanie natężenia światła. Do pracy czy sprzątania będziemy mogli włączyć mocniejsze reflektory bądź oczka świetlne, natomiast w czasie wypoczynku wystarczające będzie podświetlenie sufitu delikatną poświatą poprzez taśmy LED. Jak założyć oświetlenie LED dowiesz się w sklepie, ze stron o urządzaniu wnętrz lub korzystając z pomocy specjalisty.

Taśmy LED podkreślą detale wnętrza

Oświetlenie LED znajdzie zastosowanie także w innych miejscach. Świetnie sprawdzi się jako sposób na zaakcentowanie wybranego detalu we wnętrzu; za pomocą taśm LED lub odpowiednio skierowanych reflektorów wydobędziemy na pierwszy plan takie elementy dekoracyjne jak obraz, grafika, zdjęcie czy rzeźba. Takie podejście do aranżacji wnętrza wpisuje się w styl nowoczesny – zamiast licznych ozdób zalegających na półkach projektanci wnętrz stawiają na pojedynczy, za to bardziej efektowny i właściwie wyeksponowany akcent.

oświetlenie

Oświetlenie wnętrza szafy

Nowoczesne wnętrze to nie tylko minimalistyczna estetyka, ale także funkcjonalność i nowe technologie w służbie codziennego wygodnego życia. Oświetlenie LED sprawdzi się nie tylko w roli dekoracji, ale również jako sposób na zapewnienie komfortu w użytkowaniu mieszkania. Świetnym pomysłem jest oświetlenie za pomocą taśm LED wnętrza mebli, takich jak szafa czy komoda. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez trudu znajdziemy poszukiwaną część garderoby czy biżuterię. Oświetlenie LED sprawdzi się również w domowej bibliotece, na półkach z kolekcją płyt, w kuchennej spiżarce.

Oświetlenie korytarza i schodów

Energooszczędne oświetlenie LED to dobry sposób na wytyczenie ciągów komunikacyjnych w domu, zwłaszcza jeśli domownicy mają różne godziny wypoczynku. Dzięki takiemu delikatnemu oświetleniu bez trudu będziemy mogli poruszać się po korytarzach, bez ryzyka potknięcia się o coś czy uderzenia w ścianę lub mebel. Warto rozważyć także podświetlenie schodów. Zamiast zapalać górne światło na klatce schodowej, będziemy mogli podświetlić stopnie delikatnym, energooszczędnym światłem LED i uniknąć spadnięcia ze schodów.

oświetlenie

Oświetlenie LED to dobry sposób na nowoczesną aranżację wnętrza. Daje ono wiele możliwości, jest energooszczędne, a zatem tanie i ekologiczne. Wszystko to sprawia, że pod każdym względem odpowiada współczesnym trendom.