Fot. Bosch

Bosch wprowadza na rynek innowacyjną siatkę ścierną M480 Net, która pozwala na odsysanie pyłu całą powierzchnią, co w połączeniu z nowym wielootworowym talerzem szlifierskim gwarantuje znaczące zmniejszenie ilości zanieczyszczeń.

Siatka ścierna M480 Net - użycie

Fot. Bosch

Koniec szlifowania to najczęściej dopiero połowa pracy, którą musi wykonać profesjonalista. Jej druga część to żmudne sprzątanie. Innowacyjna siatka ścierna M480 Net firmy Bosch umożliwia odsysanie pyłu całą swoją powierzchnią, co w połączeniu z nowym wielootworowym talerzem szlifierskim gwarantuje znaczące zmniejszenie ilości zanieczyszczeń. Rozwiązanie skraca czas pracy oraz skuteczniej chroni zdrowie użytkownika.

Szlifowanie bez pyłu

Bosch rozszerza swój program materiałów ściernych o siatkę ścierną M480 Net i wprowadza nowy wielootworowy talerz szlifierski do szlifierek mimośrodowych. To systemowe rozwiązanie pozwala użytkownikom zajmującym się montażem suchej zabudowy czy wykańczaniem wnętrz uniknąć czasochłonnego sprzątania po pracy. Z nowymi produktami Bosch proces szlifowania jest szybki, efektywny i dużo bardziej bezpieczny dla zdrowia.

Siatka ścierna M480 Net

Fot. Bosch

Rozwiązanie systemowe do wielu zastosowań

Siatka ścierna M480 Net ma otwartą strukturę siatkową i w przeciwieństwie do konwencjonalnych papierów ściernych umożliwia odsysanie pyłu całą swoją powierzchnią. Minimalizuje to ryzyko zatykania się materiału ściernego, wydłuża jego żywotność i zwiększa prędkość odbierania urobku. Siatka znacząco redukuje też zanieczyszczenie otoczenia i obrabianych materiałów. Nowy materiał ścierny ma wiele zastosowań. Może być stosowany w szlifierkach mimośrodowych, oscylacyjnych, delta i uniwersalnych, ale też podczas szlifowania ręcznego za pomocą bloczka ściernego.

Siatka ścierna M480 Net i wielootworowy talerz szlifierski.

Siatka M480 Net i wielootworowy talerz szlifierski. Fot. Bosch

Innowacyjna siatka ścierna M480 Net jest szczególnie efektywna w połączeniu z nowym wielootworowym talerzem szlifierskim. W porównaniu z popularnymi talerzami wyposażonymi w 6 lub 8 otworów, umożliwia on znacznie skuteczniejsze odsysanie pyłu. Jest to także jedyny wielootworowy talerz szlifierski na rynku kompatybilny ze wszystkimi popularnymi modelami szlifierek mimośrodowych i wszystkimi wersjami papierów dziurkowanych i mocowanych na rzepy.

Siatka M480 Net wchodzi w skład programu osprzętu Bosch „Best for Wood and Paint“ i jest dostępna w sprzedaży w wielu formatach i opakowaniach po 5, 10, 25 lub 50 sztuk.

Siatka ścierna Bosch M480 Net - zastosowanie

Fot. Bosch

Bosch oferuje trzy stopnie twardości nowego talerza szlifierskiego

Do wykorzystania z siatką ścierną M480 Net szczególnie polecany jest talerz „twardy“, który umożliwia szybką obróbkę dużych, równych powierzchni i zapewnia wysoką wydajność ścierną przy szlifowaniu schodów lub ścian gipsowo-kartonowych. Równie wydajnie można szlifować lakier, masę szpachlową, tynk i surowe, naturalne drewno.

Przy obróbce lekko wypukłych lub wklęsłych powierzchni albo podczas szlifowania przed lakierowaniem, użytkownicy mogą sięgnąć po „średniotwardy“ wielootworowy talerz szlifierski.

Do szlifowania wykończeniowego, zwłaszcza w przypadku małych powierzchni o precyzyjnych kształtach i krzywiznach, najlepszym rozwiązaniem będzie talerz w wersji „miękkiej“. Wszystkie trzy wersje talerza oferują użytkownikom możliwość niemal bezpyłowego szlifowania.

Zobacz video prezentujące zastosowanie siatki M480 Net i wielootworowego talerza