Kupując mieszkanie czy budując dom zastanawiamy się w jaki sposób wykończyć podłogi. Położyć płytki, parkiet a może panele? Jest to spory problem, wiążący się ze spory wydatkiem pieniędzy oraz szerokim wyborem różnorodnych produktów. Jednym z doskonałych pomysłów jest zastosowanie nowych na rynku podłóg winylowych.

Podłogi winylowe

Fot. Wicanders

Jest to nowy produkt łączący w sobie bardzo dobre właściwości użytkowe oraz bardzo szeroki wachlarz kolorów i wzorów. Podłogi winylowe Vinylcomfort to nowatorski produkt spełniający wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. Jest to połączenie sprasowanego korka, płyty HDF oraz cienkiej warstwy winylu, będącej rdzeniem, która nadaje bardzo dużą wytrzymałość. Dodatkowo wszystko to zwieńczone jest wierzchnią warstwą przezroczystego winylu odpornego na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, pod którym znajduje się wzór. Wzory podłóg winylowych mogą być przeróżne. Panele winylowe mogą przedstawiać imitację przeróżnych kamieni i dostępne są w formacie 905 x 295 mm, zaś przeróżne imitacje drewna występują w postaci eleganckiej deski o rozmiarze 1220 x 185 mm. Panele wykonane w tej technologii wiernie odwzorowują również metal, cement, beton oraz wiele innych struktur. Wykończenie podłóg w domu czy w budynkach użyteczności publicznej panelami winylowymi niesie ze sobą bardzo wiele zalet. Odwzorowanie naturalnych struktur drewna czy kamienia powoduje, że podłogi mają atrakcyjny realny wygląd i charakter. Zastosowanie warstwy korka w budowie panela powoduje, że są one istotnym elementem jeżeli chodzi o izolację cieplną, zapewniając komfort ich użytkownikom. Podwójna warstwa korka powoduje, że podłogi winylowe maja odpowiednią sprężystość dzięki czemu podnoszą komfort chodzenia i dają ulgę naszym stawom i kręgosłupowi. Bardzo ważną ich zaletą jest bardzo szybki i łatwy montaż.

Podłogi winylowe

Fot. Wicanders

Podłogi winylowe nie wymagają klejenia do podłoża a łącznie paneli ze sobą następuję poprzez system Corkloc. Jest to łączenie na zamek w krawędziach każdego z paneli. Podłoże nie wymaga specjalnego przygotowania a spodnia warstwa korka w każdym panelu pełni funkcję podkładu niwelującego drobne nierówności oraz zapewnia odpowiednie wyciszenie podłogi. Każdy element podług winylowych na swoim obwodzie posiada uszczelkę co chroni je przed wilgocią. Zastosowana wierzchnia warstwa odpornego materiału pozwala na łatwe utrzymanie w czystości tychże powierzchni. Nie przyjmują one brudu dzięki czemu wystarczy zwyczajne odkurzanie lub zastosowanie zwykłych środków czystości. Dzięki zastosowaniu mocno sprasowanego korka podłogi winylowe pełnią doskonałą funkcję jeżeli chodzi o tłumienie hałasu powstałego wewnątrz pomieszczeń jak również świetnie izolują od hałasu dobiegającego z niższych kondygnacji budynku. Niekwestionowaną i chyba najważniejszą zaletą podłóg winylowych jest ich trwałość oraz odporność na zniszczenia. Zastosowanie korka który jest sprężysty i przenosi duże obciążenia powoduje, że na powierzchni podłogi brak jest śladów zagłębień i załamań. Wierzchnia, elastyczna i przezroczysta warstwa winylu jest bardzo odporna na zarysowania i zadrapania co sprawia, że powierzchnia podłogi wygląda jak nowa przez długi czas.

Podłogi winylowe

Fot. Wicanders

Jeśli interesują Cię podłogi winylowe zajrzyj na stronę firmy Wicanders.pl, by zapoznać się z jej ofertą.