Każdy z nas był kiedyś dzieckiem, co roku oczekując na prezent spełniający najskrytsze marzenia, wypatrywaliśmy pierwszej gwiazdki na niebie. Dziś stajemy w zupełnie innej roli, to my obdarowujemy, a naszym zadaniem jest trafienie w gusta małych, kreatywnych i niczym nieograniczonych umysłów.

Wróćmy jednak na chwile do czasów swojego dzieciństwa… Pamiętasz jak bardzo, chciałaś być jak Twoja mama? Zakładając jej najwyższe szpilki, komicznie spacerowałaś po domu i używając jej najlepszej pomadki, tworzyłaś kolorowe malowidła na twarzy? Przypominasz sobie jak za wszelką cenę, walczyłeś o to, by choć przez chwilę potrzymać wiertarkę, wbić gwóźdź, czy wkręcić śrubkę, tylko dlatego, że właśnie Twój tata robił to znakomicie? Może tak jak Twoi rodzice uwielbiasz teraz gotować, podróżować, malować czy właśnie majsterkować!? Czy Twoje dziecko nie ma tak samo? Może usilnie próbuje być jak Ty? Pozwól mu na to i  w te święta podaruj kreatywność.

Świat dzieci to nieco barwniejsza miniatura dorosłego życia, występują w nim nie tylko plastikowe odpowiedniki naszych przedmiotów. Naucz dziecko czerpać radość z pracy prawdziwymi narzędziami, przeznaczonymi specjalnie dla małych majsterkowiczów. To doskonała alternatywa dla nieustannego patrzenia w mobilne ekrany. Rozwijajcie kreatywność swoich dzieci, do tego nie trzeba wiele!

Pomysły na prezenty dla dzieciIdealnym przykładem na to, jak majsterkować z dziećmi jest kanał „Helena majsterkuje”  . Filmy, które znajdziecie w sieci, przedstawiają inspirujące projekty, instrukcje do ich wykonania oraz porady, w jaki sposób korzystać z narzędzi. Warsztat Heleny wyposażono w narzędzia ze sklepu dluta.pl. Wy również możecie zaangażować swoje dziecko w majsterkowanie, to doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu, rozwój dziecięcej kreatywności oraz naukę korzystania z profesjonalnych narzędzi. Święta to idealny powód, by podarować pod choinkę świetną zabawę.

Oryginalne pomysły na zaskakujący prezent

  • SZAFKA NARZĘDZIOWA – ZESTAW KLASYCZNY –  To idealna niespodzianka dla dzieci z zamiłowaniem do majsterkowania. Zestaw narzędzi przystosowanych do dziecięcej ręki zamieni pokój w profesjonalny warsztat, a zabawa nabierze rzeczywistego wymiaru. Nasze młotki wbijają prawdziwe gwoździe, a piły rzeczywiście tną drewno.Pomysły na prezenty dla dzieciPomysły na prezenty dla dzieci
  • ZESTAW KREATYWNY MAŁY BUDOWNICZY – Zestaw drewnianych elementów umożliwiający stworzenie różnorodnych brył. Wystarczy trochę wyobraźni, a rozsypane klocki stworzą samochód, huśtawkę lub dowolnie wymyślony przedmiot. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

 

  • DOMEK DLA LALEK Z MEBLAMI – Zestaw drewnianych elementów pochłonie Twoje dziecko na długie godziny. Kartonowe opakowanie kryje elementy, z których wspólnie zbudujecie domek wraz z meblami. Każdy element można w kolejnym kroku pomalować farbą lub dowolnie ozdobić, a następnie cieszyć się zabawą lalkami.

Pomysły na prezenty dla dzieci

Jeśli wolisz sam skompletować zestaw narzędzi, dostosowany do potrzeb i umiejętności manualnych dziecka, nic prostszego. Wybierz jedną z naszych propozycji lub skompletuj własny zestaw.

  • MŁOTEK Z WYCIĄGACZEM DO GWOŹDZI – Niewielki i dość lekki młotek idealnie dopasowany do ręki małego majsterkowicza. Narzędzie to doskonale sprawdzi się zarówno podczas wbijania gwoździ, jak i usuwania źle wbitych.Pomysły na prezenty dla dzieci
  • PIŁA KATABA MINI Profesjonalna, a zarazem mała i poręczna piła, która w szybkim tempie i bez wysiłku pozwoli przyciąć deskę. Wystarczy kilka ruchów i gotowe, nie dość, że samo cięcie będzie świetną zabawą, to jeszcze ucięty klocek można wykorzystać w tworzeniu kreatywnych konstrukcji.

Pomysły na prezenty dla dzieci

 

  • WIERTARKA RĘCZNA –Bez użycia prądu umożliwi wywiercić dziurę w miękkich materiałach jak drewno, tworzywo sztuczne czy aluminium. Oczywiście wymaga to większego wysiłku niż przy użyciu wiertarki elektrycznej, ale dzięki temu narzędzie jest bezpieczniejsze i mniej hałaśliwe, a satysfakcja z uzyskanego efektu ogromna.

Pomysły na prezenty dla dzieci


Więcej pomysłów na kreatywny prezent dla Twojej pociechy znajdziesz w dziale DLA DZIECI na dluta.pl

Zdjęcia – dluta.pl