Pościel Hayka siano studia projektowego Dizeno Creative. Fot. Piotr Miazga

Sen jest dobry na wszystko, dlatego warto zadbać o miłą atmosferę w sypialni. Ubierzmy kołdrę i poduszki w oryginalne poszewki – miłe dla oka i… niezwykle intrygujące.

Nasze babcie na pościelach potrafiły wyczarować piękne i niepowtarzalne hafty. Dziś znacznie trudniej znaleźć coś oryginalnego wśród niczym niewyróżniających się, poprawnych wzorów. Masowo powielane desenie wieją nudą… Na szczęście są też projektanci, którzy do kołdry i poduszki podchodzą bardziej kreatywnie.

Posciel_z_pomysłem_Dizeno_Creative_sloma_2

Pościel Hayka słoma – bawełna o satynowym splocie, zapinana na kryty zamek błyskawiczny, można zamówić poszewki o niestandardowym rozmiarze, podwójny komplet kosztuje 330 zł. Fot. Piotr Miazga

Posciel_z_pomysłem_Dizeno_Creative_Hayka_sloma

Pościel Hayka słoma, detal – myszka. Fot. Piotr Miazga

Gosia i Marcin Dziembaj ze studia projektowego Dizeno Creative inspiracji szukają w codzienności i otaczającym ich świecie. Pościel Hayka powstała z tęsknoty za latem i nocami pod gołym niebem. Nadruk z sianem lub słomą wygląda tak realistycznie, że może zmylić niezorientowanego obserwatora. Łóżko z taką pościelą nie wymaga żadnej dodatkowej ozdoby, aby zaintrygować i przyciągnąć uwagę. Czujne oko wśród słomianego wzoru wypatrzy nawet niewielkie przedmioty i stworzenia: guzik, igłę, mysz czy ćmę. Wszystko po to, byśmy w sypialni poczuli się jak na łonie natury, z dala od gwaru miasta i wszelkich problemów.

Pościel_z_pomysłem_SNURK_Bob

Pościel Bob firmy SNURK – bawełna perkalowa, cena – ok. 240 zł. Fot. SNURK

Posciel_z_pomysłem_SNURK_geogami_1

Pościel Geogami firmy SNURK – bawełna perkalowa, cena podwójnego kompletu to ok. 360 zł. Fot. SNURK

Noc możemy też spędzić w towarzystwie uroczego śpiącego bigla. Taki nadruk na swojej pościeli Bob wymyśliła holenderska firma SNURK (dystrybucja www.lifestory.pl), która na koncie ma wiele nietuzinkowych projektów, jak choćby poszewki Geogami, które wyglądają jak trójwymiarowa układanka z kartonu.

Jeśli nie uda nam się znaleźć pościeli, która w pełni odpowiadałaby naszym gustom albo chcielibyśmy widzieć na niej coś bardziej osobistego, możemy także zaprojektować ją sami – będzie doskonałym prezentem dla bliskiej osoby. Wystarczy wybrać interesujący nas wzór i zamówić wydrukowanie go na poszewkach. Na pościeli możemy uwiecznić rysunek naszego dziecka, pozytywnie nastrajający napis, zdjęcie z podróży, a nawet widok z okna. Istnieją drukarnie, które specjalizują się w takich zamówieniach i dają nawet dożywotnią gwarancję. Nadruki są niewyczuwalne i niespieralne. Koszt to 129–219 zł.