Fot. Quick-Step

Nowa kolekcja Impressiv marki Quick-Step to realistyczne w wyglądzie i dotyku panele laminowane w efektownych wzorach. Ponieważ są łatwe do utrzymania w czystości i całkowicie wodoodporne sprawdzają się w pokojach alergików, a nawet w łazience.

Praktyczne i efektowne laminaty

Fot. Quick-Step

Maria i Tomasz mieszkają w malowniczej Świdnicy z synami Adamem (9 lat) i Antkiem (7 lat), dwoma tryskającymi energią chłopcami. Ponieważ Adam ma problemy z oddychaniem, lekarz poradził rodzicom wymianę starej podłogi w jego sypialni na coś łatwego w czyszczeniu, tak aby wyeliminować czynniki nasilające kłopoty z oddychaniem, tj. kurz i brud. Poszukiwania naprowadziły małżeństwo na kombinacje wzorów, które w swojej kolekcji podłóg laminowanych Impressive ma marka Quick-Step.

Pozytywna perspektywa

– Wiedzieliśmy, że wykładzina dywanowa w pokoju Adama była już trochę zużyta i niemodna, ale tak naprawdę nigdy nie myśleliśmy, że w jakikolwiek sposób może ona wpływać na stan jego zdrowia – wyznaje Maria. – Zalecenie lekarza było dla nas zaskoczeniem. Nie wpadliśmy na to wcześniej. Podłoga musiała być łatwa w czyszczeniu, a jednocześnie, ze względu na to, że pokój należy do dorastającego, pełnego energii chłopca, odporna na zużycie. Dość szybko pomyśleliśmy zatem o laminatach.

Maria i Tomasz rozpoczęli swoje poszukiwania od przejrzenia magazynów wnętrzarskich, w których rzuciła im się w oczy marka Quick-Step, więc poszukali dodatkowych informacji na jej temat i dostępnych produktów na firmowej stronie internetowej.

Pokaźny wybór

– Ze strony internetowej Quick-Step dowiedzieliśmy się o korzyściach płynących ze stosowania laminatów. Jednocześnie od razu naszą uwagę zwróciła jedna z najnowszych i najbardziej innowacyjnych kolekcji Quick-Step – dodaje Maria.

Pierwsze na świecie w pełni wodoodporne podłogi laminowane, które są niezwykle realistyczne w wyglądzie i dotyku, czynią kolekcję Impressive liderem w swojej kategorii produktowej. Kolekcja to także pokaz technologii stosowanych przez Quick-Step. Chodzi m.in. o system szybkiej instalacji Uniclic, powierzchnie, które są maksymalnie dziesięć razy bardziej odporne na zadrapania niż inne laminaty i antystatyczne powłoki, która sprawiają, że usuwanie brudu i kurzu są banalnie proste. W skrócie: kolekcja Impressive okazała się idealnym wyborem, zwłaszcza jeśli chodzi o zapobieganie problemom z oddychaniem Adama.

Praktyczne i efektowne laminaty

Fot. Quick-Step

Praktyczne i efektowne laminaty

Fot. Quick-Step

Przełamać nudę

Gama dostępnych wzorów okazała się dość szeroka. Maria: – Jedna z aranżacji z magazynu zwróciła naszą szczególną uwagę, choć nie do końca zgadzała się z naszymi dotychczasowymi wyborami aranżacyjnymi. Postanowiliśmy jednak zaszaleć i przełamać nudę. – Wybrana aranżacja opierała się na pasach w różnych tonach, które pochodziły z różnych modeli z kolekcji Impressive. Maria i Tomasz zdecydowali się na miks wzorów: Beton jasny, Dąb spokojny jasny, Dąb spokojny naturalny, dąb ze śladami cięcia piłą beżowy oraz Deski białe.

– Dystrybutor podłóg Quick-Step pomógł nam osiągnąć wymarzoną aranżację – mówi Maria. – Wyjaśnił, że wszystkie produkty z kolekcji Quick-Step są tej samej grubości, szerokości i długości, mogliśmy zatem wybrać najciekawsze dla nas dekory i ułożyć je naprzemiennie. W żaden sposób nie utrudnia to montażu, nie ma też widocznych połączeń: uzyskaliśmy fantazyjny efekt, który spodobał się Adamowi. A że nowa podłoga okazała się wodoodporna, mogliśmy ją też ułożyć w łazience przylegającej do pokoju.

Praktyczne i efektowne laminaty

Fot. Quick-Step

Z perspektywą na przyszłość

Subtelny efekt pasków, który ożywia wystrój sypialni Adama ma i tę zaletę, że nie jest jednoznacznie dziecięcy. Maria: – Adam ma wprawdzie dziewięć lat, ale niedługo stanie się nastolatkiem. Chcieliśmy, żeby nowa podłoga wyglądała uniwersalnie, a nie jak typowe rozwiązanie do pokoju dla dzieci. Wybrane panele z kolekcji Impressive okazały się pod tym względem dobrym wyborem. Najważniejszy jest jednak pozytywny wpływ na zdrowie Adama – podsumowuje Maria. – Chociaż nie możemy tego udowodnić, jesteśmy prawie pewni, że lepie mu się śpi i to wystarczający powód, żeby lubić naszą podłogę Quick-Step jeszcze bardziej. Dodam, że tak spodobała nam się nowa aranżacja pokoju Adama, że zainstalowaliśmy taką samą podłogę także w sypialni Antka.