Fot. Pexels
Artykuł sponsorowany

W niewielkich, nowoczesnych wnętrzach idealnie sprawdzają się kompaktowe siedziska do przedpokoju. W stylu skandynawskim bardzo modne są drewniane ławeczki z jedną lub dwiema dolnymi półkami na buty. Jeśli mieszkanie ma więcej cech stylu glamour lub vintage, wówczas polecane są tapicerowane meble przedpokojowe. Mogą to być klasyczne pufy z otwieraną pokrywą lub niewielkie, przyścienne skrzynie z funkcją schowka.

Funkcjonalne schowki na buty z pikowanym siedziskiem

Ostatnio modne stały się niewielkie szafki przedpokojowe połączone z siedziskiem. Są to bardzo praktyczne i eleganckie meble, które z pewnością wpiszą się w każdą stylistykę wnętrza. Generalnie można wyróżnić dwa podstawowe typy szafek na buty: otwarte lub z zamykanymi drzwiczkami i dodatkowymi szufladami. Klasyczne siedziska do przedpokoju przechodzą metamorfozę i zyskują na jakości. Pojawiają się pikowane materiały wysokiej jakości. Modny jest aksamit i plusz, który dodaje prostym, przedpokojowym wnętrzom blasku. Nawet siedziska otwarte, z widocznymi przegródkami i półkami na buty mogą być wyposażone w pikowane, tapicerowane siedzisko. Plusem tego rozwiązania jest możliwość wyboru materiału. Większość producentów siedzisk przedpokojowych posiada szeroki asortyment obić: materiałów, skajów, a nawet naturalnej skóry.

Skrzynia-kufer z funkcją siedzenia wygląda elegancko i może być bardzo pojemna. Jeśli właściciel mieszkania chce mieć idealny porządek, wówczas polecane są większe meble. Popularność zyskują kompaktowe zestawy z wypełnionym, tapicerowanym zapleckiem. Zwłaszcza, jeśli rodzina potrzebuje więcej miejsca na buty i ubrania, wówczas warto postawić na siedzisko przedpokojowe połączone z wieszakiem.

Kompaktowy mebel do przedpokoju: siedzisko plus wieszak

Do bogatej oferty mebli przedpokojowych dołączyły ostatnio siedziska połączone z tapicerowanym zapleckiem (tylna ścianka tapicerowana). Dodatkowo zainteresowaniem cieszą się kompaktowe siedziska do przedpokoju z wieszakiem. Mogą to być alternatywne wersje otwartej garderoby. Wówczas zamiast dużych, przesuwnych drzwi, w komplecie znajduje się siedzisko z półkami na buty oraz wieszaki do mocowania na ścianie. Takie zestawy pasują do wąskich przedpokojów, gdzie nie ma miejsca na dużą szafę. Także walory wizualne sprawiają, że wielofunkcyjne meble z siedziskiem przedpokojowym zyskują uznanie wśród klientów sklepów meblowych.

Atutem siedzisk do przedpokoju jest łatwy montaż i możliwość samodzielnego transportu. Prosta, ale wyrafinowana skrzynia może stać zarówno w przedpokoju, jak i w salonie lub  w sypialni. Nad siedziskiem można zawiesić lustro.