Fot. Dafi

Większość z nas, np. latem zastawia się, skąd wziąć czystą, smaczną i zdrową wodę do picia, a przy tym oszczędzić czas i pieniądze? Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że do właściwego funkcjonowania organizmu i dobrego samopoczucia niezbędne jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody. Czysta woda ma bowiem najwięcej zalet. Jakość zwykłej kranówki często pozostawia jednak wiele do życzenia. Na szczęście na ratunek przychodzą dzbankowe systemy filtrujące Dafi.

Woda kranowa jest obecnie bardzo dobrze uzdatniana przez wodociągi, które dysponują nowoczesnymi urządzeniami. Niestety może zawierać tzw. zanieczyszczenia wtórne, pochodzące z wielokilometrowych instalacji, którymi woda jest doprowadzana do naszych domów. Powszechnie wiadomo jak szkodliwy jest chlor stosowany do uzdatniana wody pitnej. Zwalcza drobnoustroje, ale nie pozostaje obojętny dla komórek ludzkiego organizmu, ma dodatkowo nieprzyjemny posmak. A kto z nas nie borykał się nigdy z problemem kamienia kotłowego, spowodowanego wysoką twardością wody? Notoryczny przymus usuwania uciążliwego nalotu z czajnika to zmora większości gospodyń domowych.

Dafi dzbanki filtrujace do wody_2Należy pamiętać o tym, że woda pierwotnie wpuszczona do instalacji wodnej może być naprawdę dobrej jakości, ale jak wiemy, to dopiero początek jej długiej drogi. Rury, którymi do nas podąża z reguły są wykonane ze stali, ołowiu i PCW, a niekiedy z materiałów
z dodatkiem azbestu. Wodociągi badając wodę w momencie wyjścia, nie są w stanie zagwarantować, że będzie miał równie wysoka jakość, gdy dotrze do poszczególnych kranów.

Filtry Dafi na ratunek

Doskonałym i prostym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną poczuć prawdziwy smak wody jest uzdatnianie jej przed spożyciem. Wystarczy odkręcić wodę z kranu i wlać ją do dzbanka filtrującego Dafi, a już po chwili stanie się czystsza. To zasługa filtra – małej oczyszczalni wody, znajdującej się wewnątrz dzbanka. Z wody kranowej korzystamy każdego dnia, mamy ją w zasięgu ręki. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by tuż po przefiltrowaniu zaspokajać nią pragnienie, przygotowywać na jej bazie ulubione napoje i posiłki.

Dafi - dzbanki filtrujace do wody_3Dzbankowe systemy filtrujące, dzięki którym można uzyskać zdrową wodę, zastępują z powodzeniem konieczność zakupu wody w butelkach PET. Możemy zrezygnować z noszenia ciężkich baniaków z wodą ze sklepu. To doskonały sposób na wypełnienie naszej świnki skarbonki i bycie eko. Dbałość o środowisko jest ważnym argumentem „za” filtrami Dafi. Jeden wkład filtrujący dostarcza nawet do 200 litrów smacznej wody. Usuwając z wody kranowej chlor oraz niektóre metale ciężkie, które mogą się w niej znajdować, zyskujemy pewność, że z każdym łykiem spożywamy czystą wodę.

Dafi - dzbanki filtrujace do wodyNowoczesne dzbanki filtrujące marki Dafi to funkcjonalne sprzęty kuchenne. Opływowe i delikatne kształty wraz z wysokiej jakości technologią działania tworzą produkty, które w kuchni są przydatnym wyposażeniem, a także prawdziwą ozdobą. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu sprostają gustom najbardziej wymagających.

Dafi - dzbanki filtrujace do wody