Rolety coraz częściej zastępują tradycyjne firanki czy zasłony. Nie dzieje się tak tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale również coraz więcej gospodyń decyduje się na rezygnację z trudnych do wyczyszczenia i wieszania firanek na rzecz wygodnych rolet. Są doskonałym sposobem, który doda powiewu świeżości twojemu wnętrzu, a dzięki zastosowaniu odpowiednich wzorów i materiałów może być to doskonały element designerski.

Czym są rolety?

Chcesz dodać swojemu wnętrzu lekkości oraz mieć kontrolę nad ilością światła wpuszczanego do pomieszczenia? Koniecznie przeczytaj artykuł, a dowiesz się, który model będzie dla Ciebie odpowiedni.

Rolety montowane są na wewnętrznej stronie okna, dzięki łatwym mechanizmom, możemy w szybki i bezpieczny sposób dowolnie je ustawiać. W ciągu dnia, kiedy szukamy światła dziennego, można je podnieść, a wieczorem, kiedy liczymy na prywatność i intymność. Dzięki nim schowamy się przed wzrokiem, ciekawskich.

Rodzaje rolet

Osoby decydujące się na wybór rolety nie mają z całą pewnością łatwego zadania. Poza ogromną ilością kolorystycznych wariantów istnieją również różne rodzaje, które spełniają nieco inne role.

Rolety Rzymskie

Są jednym z najbardziej popularnych rodzajów rolet, dzięki swojej uniwersalności zostaje często wybierana w Polskich domach jako zamiennik dla ciężkich i niemodnych firan.
Uszyte z modnych materiałów rolety rzymskie, przyciągają wzrok odwiedzających nas osób, a zarazem chronią przed niechcianym wzrokiem z zewnątrz. Łatwe użytkowanie i dowolna regulacja pozwala na zindywidualizowane ustawienie. Rolety rzymskie występują w dwóch rodzajach:

  • rolety rzymskie z fiszbinami
  • rolety rzymskie bez fiszbin

Przy składaniu nawijane są na rolkę, która zbiera materiał w fale, przy wersji bez fiszbin materiał jest dużo gęściej zbierany.

połączenie bieli i czerni, jest gustownym wyborem w nowoczesnych wnętrzach

Rolety plisowane

Rolety plisowane podobne są do Rzymskich, jednak ich mechanizmy różnią się od siebie. W plisowanych roletach, mamy możliwość zwijania zarówno od góry, jak i od dołu. Charakteryzują się dużą delikatnością w wyglądzie. Wybierając je do domu, nie musimy się martwić o ich dopasowanie do designu panującego w naszych czterech ścianach. Polecamy wybór jasnych, kolorów co przyczyni się do rozświetlenia pomieszczenia.

Rolety dzień-noc

Decydując się na rolety dzień noc, możemy mieć pewność, że zapanujemy nad ilością światła dostającego się do pomieszczenia. Montowany w górnej części okna mechanizm, jest doskonały w swojej prostocie. W dodatku prowadnice na bokach zapobiegają poruszania się materiału, w trakcie powiewów wiatrów. Materiał wykonany jest z pasów przepuszczających światło elementów, naprzemiennie układanych z pasami, które go nie przepuszczają. Dzięki regulacji można ustawić ilość światła, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Dowolność kolorów jeśli chodzi o plastikowy materiał zabezpieczający mechanizm oraz mnogość kolorów i wzorów na materiale, sprawią, że nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem rolety do wystroju mieszkania. Ich zaletą jest ogromna uniwersalność oraz możliwość zmiany materiału w momencie przeprowadzania remontu czy malowania ścian.

transparentne materiał poza delikatnością, wprowadza lekkość do pomieszczeniaRolety transparentne

Ich wybór polecamy na okna, które wychodzą na miejsca które nie są uczęszczane przez ludzi, o ile chcemy oczywiście zachować prywatność. jak sama nazwa wskazuje, przepuszczają w dużym stopniu światło słoneczne, przez co nadają się do pokoi na piętrach.
Ich wybór polecamy na okna, które wychodzą na miejsca, które nie są uczęszczane przez ludzi, o ile chcemy oczywiście zachować prywatność. Jak sama nazwa wskazuje, przepuszczają w dużym stopniu światło słoneczne, przez co nadają się do pokoi na piętrach. Materiał, z którego są wykonane, jest bardzo delikatny i lekki. Występuje najczęściej w jasnych i kremowych kolorach. Może być doskonałym dodatkiem zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Rolety na wymiar

Dzięki coraz większej popularności rolet w Polsce, z roku na rok więcej firm oferuje szycie rolet rzymskich i austriackich na wymiar. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób z nietypowymi rozmiarami okna, jak również dla osób posiadających specjalne wymagania. Warto sprawdzić wykonania firmy, która zajmuje się szyciem, miejmy pewność, że ich wykonania są najwyżej jakości.

Coraz większa część klientów poszukuje rolet w internecie, jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Decydując się na taki zakup, musimy pamiętać, aby odpowiednio podać wymiary okna, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że będą one dopasowane idealnie do twojego okna.

Montaż rolet

Osoba kupująca rolety, mają dwa wyjścia odnośnie do montażu. Skorzystać z monterów, którzy polecani są przez sklep, w którym kupujemy produkt lub znalezienie montera na własną rękę. Jeśli posiadamy minimalne zdolności techniczne, to warto samemu wykonać remont. Większość zestawów nie wymaga od nas, żadnych narzędzi poza tymi dostępnymi w zestawach. Często montuje się je za pomocą mocnych taśm, dzięki czemu w razie potrzeby mamy możliwość usunięcia całego mechanizmu z okna. Proste, obrazkowe instrukcje obsługi, pomogą w odpowiednim przymocowaniu mechanizmu do okna.