Owady takie jak muchy, komary, ćmy i meszki sprawiają, że nawet najprzyjemniejsze letnie wieczory zmieniają się w chwile kojarzące się wyłącznie z przykrymi ugryzieniami i bąblami. Gdy tylko robi się cieplej, owady te wlatują do mieszkań i domów, przez co nawet w pomieszczeniach dokuczają ludziom. Sprawdź, jak rozwiązać ten problem.

Ukąszenia owadów są bolesne, powodują pojawianie się swędzących bąbli, a u osób uczulonych prowadzą nawet do wystąpienia wysypki, obrzęku krtani i problemów z oddychaniem. Ze względu na to, warto jest zabezpieczyć mieszkanie lub dom przed uciążliwymi insektami. Do tego celu przydaje się siatka do moskitier.

Siatka do moskitier – dopasowana do każdego okna

Siatka do moskitier pomaga poradzić sobie z natrętnymi insektami zarówno w dużych domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach w blokach. Jej zastosowanie jest proste – wystarczy umieścić ją w okiennej ramie, otworzyć okno i cieszyć się świeżym powietrzem bez obaw, że do pomieszczenia wlecą komary, muchy, pszczoły lub osy. Oczka siatki do moskitier są na tyle gęste, że uniemożliwiają przedostanie się do pomieszczenia nawet niewielkim muszkom owocówkom i meszkom.

Co ważne, siatkę do moskitier można dopasować do każdego rozmiaru okna. Pasuje zarówno do małych okien w łazience, jak i do okien balkonowych. Siatkę do moskitiery można przycinać na wymiar, dlatego jest odpowiednia również o otworów okiennych okrągłych i z łukami.

Moskitiera – ekologiczny i skuteczny sposób na owady

Istnieje wiele sposobów ochrony przed owadami, jednak moskitiera jest jednym z najbardziej skutecznych. Równie skuteczne jest sięganie po spraye i inne środki chemiczne na insekty, lecz tego typu substancje mają szkodliwy wpływ na środowisko. Spraye na owady są niebezpieczne dla zwierząt domowych, małych dzieci oraz alergików, a ich wdychanie może powodować trudności z oddychaniem, bóle głowy, kaszel oraz łzawienie oczu. Moskitiery ramkowe uniemożliwiają dostawanie się owadów do wnętrza, dzięki czemu sięganie po środki chemiczne przestaje być konieczne.

Siatka do moskitier jest w pełni ekologicznym i bezpiecznym środkiem ochronnym na owady, który można wykorzystać nawet w pokojach dziecięcych i alergików. Aby skuteczniej odstraszać owady, prócz moskitiery można wykorzystywać rośliny. Lawenda, bazylia, komarzyca, mięta, kocimiętka, pelargonia i wiele innych gatunków wykorzystuje się od wieków w zwalczaniu insektów.