Obok hoteli ciągle popularne są przydrożne motele. Tutaj noclegi zwykle są nieco tańsze, a i wyposażenie skromniejsze niż w hotelu. Dotyczy to również minimalistycznie urządzonej łazienki i tolalety. Dziś właśnie zajmiemy się jej aranżacją i przedstawimy naszą propozycję, jak wyposażyć je tanio i ergonomicznie. Już teraz zdradzimy, że jednym z elementów będzie tu suszarka hotelowa do włosów.

Wykończenie ścian i podłóg odporne na wilgoć

Odpowiednia aranżacja łazienki motelowej, by była funkcjonalna, a jednocześnie jej koszt nie był horrendalny jest możliwa. Oczywiście należy wybrać właściwe materiały wykończeniowe. Muszą być jednocześnie odporne na wilgoć i parowanie. Jak wiadomo w łazience zawsze panują warunki podwyższonej wilgotności. Trzeba zatem wybierać materiały o jednorodnej strukturze, w którą zarówno zanieczyszczenia, jak i wilgoć nie wnikają i pozostają na powierzchni, co znacznie ułatwia utrzymywanie łazienki w czystości. Świetnie sprawdzi się gres podłogowy, który można znaleźć również w promocyjnej cenie. Jest to materiał niezwykle popularny w związku z tym producenci prześcigają się w promocyjnych cenach. Bardzo dobrym wyborem jest gres rektyfikowany, który niewątpliwie w regularnej cenie jest droższy od innych, jednak i w tym przypadku warto szukać okazyjnych cen. Wyróżniają go idealnie przycięte krawędzie, co sprawia, że można stosować naprawdę cienkie spoiny. W związki z tym zmniejsza się ilość zakamarków w które mogą wniknąć zanieczyszczenia. Poza tym dobrym wyborem jest podłoga żywiczna, którą można wykonać dopiero po montażu ceramiki, gdyż ma płynną, zastygającą konsystencję. Tutaj zaletą jest brak spoin, a także spoista powierzchnia, jednak to rozwiązanie droższe od gresu. Oczywiście najtańszą wersją jest wylewka betonowa, która sprawdzi się w motelowych łazienkach w stylu industrialnym. Można także zdecydować się na płytki lvt. Z kolei na ścianach dobrze będzie się prezentować po prostu farba. Można wybrać silikonową lub silikatową, które są odporne na wilgoć. Płytki to już droższa wersja wykończenia.

Zastosowanie urządzeń w obudowie plastikowej

Po wybraniu materiałów na ściany i podłogi przychodzi czas na armaturę i ceramikę. Tu akurat trudno jest zaoszczędzić, tym bardziej, że raz inwestując można liczyć na ich użytkowanie przez długie lata. Warto wybierać zestawy prysznicowe z wężem w oplocie stalowym, które są bardziej wytrzymałe, a także słuchawki prysznicowe wyposażone w powłokę easy clean, która zapobiega powstawaniu rdzy wokół dysz. Ważne są także dodatkowe urządzenia. W tym przypadku sprawdzi się suszarka hotelowa do włosów. Niewielkie urządzenie sprawdzi się nawet w małej łazience motelowej. Warto zwracać tu uwagę na kwestię energooszczędności, czasem nieco droższe urządzenia w ostatecznym rozrachunku okazują się tańsze w eksploatacji, ze względu na niższy pobór energii. Tak jest również w przypadku suszarek hotelowych, a także suszarek do rąk czy dozowników do mydła. Warto zwrócić oczywiście uwagę, że nieco tańsze od metalowych będą suszarki hotelowe w obudowie z tworzywa sztucznego.

Tanie akcesoria, które przydadzą się w toalecie motelowej

W toalecie motelowej nie może zabraknąć ergonomicznego uchwytu na papier. My jednak rekomendujemy pojemnik na papier i zapas, który pozwoli na zmniejszenie ilości marnotrawstwa. Akcesorium zamykane na kluczyk niweluje również możliwe akty wandalizmu, które często kończą się koniecznością przepychania zatkanego odpływu z powodu nagromadzonego papieru. W tym miejscu można wykorzystać również lekkie i tanie deski sedesowe z tworzywa sztucznego oraz zestawy do czyszczenia WC.

Dodatkowe elementy, które warto wybrać

Pomimo oszczędności chce się, by motelowa łazienka zapewniała najwyższy poziom wygody. Nie może więc w niej zabraknąć dużego lustra. Można postawić na minimalistyczny model w drewnianej, zaimpregnowanej oprawie, który sprawdzi się w łazience w każdym stylu. Dla komfortu warto doposażyć również toaletę motelową w odświeżacz powietrza.

Wymienione elementy są niezbędnikiem w każdej toalecie. Oczywiście zamiast suszarki do rąk można wybrac również tekstylne ręczniki. Jednak trzeba wziąć pod uwagę konieczność ich prania po każdym gościu, co generuje dodatkowe koszty. Koniec końców może się okazać, że bardziej opłaca się suszarka i tak jest w przypadku wielu urządzeń i akcesoriów.