Artykuł sponsorowany

Zmiana aranżacji własnego mieszkania lub domu zawsze wiąże się z obawami – a co jeśli wybieram nieodpowiedni kolor ścian? By uniknąć rozczarowania, warto skorzystać testerów farb oraz próbek, to bowiem niezawodny sposób, aby poznać lepiej dany odcień i zdecydować czy pasuje do Twoich własnych czterech ścian.

Skąd wiedzieć czy ten kolor mi odpowiada?

Decyzja o odpowiednim kolorze farby wewnętrznej jest bardzo istotna. Najłatwiejsze zadanie masz w przypadku, gdy wybierasz klasyczną biel na ścianie. Wtedy musisz zdecydować o rodzaju farby oraz odcieniu bieli – czy bardziej pasuje Ci chłodny odcień, czy też cieplejsza tonacja bieli. Schody zaczynają się wtedy, gdy Twoim marzeniem są kolorowe ściany. Jak dobrać kolor tak, by potem tego nie żałować?

Wybór farb w sklepie może przyprawić o zawrót głowy. Nawet jeśli wiesz, że chcesz wybrać zieloną farbę, to jej odcieni jest tak dużo, że podjęcie decyzji może być trudne. I skąd mieć pewność, że dana barwa będzie pasowała do konkretnego pomieszczenia i preferencji mieszkańca? Zdarza się, że kolor prezentowany w katalogu czy etykiecie kolorystycznej nijak się ma do efektu jaki osiągniesz we własnych czterech kątach. To nie tyle zła wola producenta, co ograniczenia w technice drukarskiej, których nie sposób przeskoczyć. Rozwiązanie? Oczywiście istnieje – z pomocą przychodzą producenci oferujący próbki farb.

Próbka farby do ścian, czyli?

Na niezdecydowanych w kwestii odpowiedniego koloru czeka kilka rozwiązań. Jednym z nich jest wzornik kolorów, który oczywiście można obejrzeć w sklepie lub w Internecie, ale równie dobrze można je również zakupić, by w zaciszu własnego domu dobrać odpowiedni kolor. To idealny sposób na to, by porównać wiele odcieni, sprawdzić jak prezentują się w świetle dziennym i sztucznym i podjąć odpowiednią decyzję. Wreszcie, to również rozwiązanie dla tych, którzy wolą oszczędzać i zamawiać farby w Internecie, wcześniej poznając dostępne odcienie.

Co poza tym?

To nie wszystko, co można zrobić, by idealnie dobrać odcień farby wewnętrznej. Są oprócz tego testery farb w postaci próbek do zastosowania na niewielkiej powierzchni. Zakupioną próbką można pomalować na przykład kartkę papieru, a następnie przyłożyć ją do ściany, którą chcesz pokryć danym preparatem. Możesz w ten sposób ocenić kolor, zobaczyć go na większej powierzchni i ocenić w odpowiednim świetle. Ponadto, gdy do malowania przymierzasz się samodzielnie, próbka farby będzie też informacją na temat konsystencji produktu i tego jak łatwo będzie się go rozprowadzać na ścianie. Szeroką ofertę testerów i próbek znajdziesz na stronie internetowej dekoratorium.pl

Co warto wiedzieć przed testowaniem kolorów?

Warto mieć świadomość, że ten sam kolor farby może różnie prezentować się na innych ścianach – wynika to z kąta padania światła i odmiennego nasłonecznienia. Dla pewności warto pomalować próbnikiem przynajmniej dwie kartki i przyłożyć je do dwóch różnych ścian. Sprawdź też efekt o innych porach dnia, by zaobserwować różnice oraz w świetle dziennym i sztucznym. W taki sposób przygotujesz się odpowiednio do malowania i efekt końcowy powinien Cię usatysfakcjonować.