Fot. Husqvarna

Sztuka utrzymywania trawnika w doskonałym stanie bez najmniejszego wysiłku wzniosła się właśnie na nowy poziom. Zautomatyzowane kosiarki Husqvarna Automower® trzeciej generacji zaczęły same myśleć, automatycznie dostosowując się do każdego trawnika.

W 1995 roku zautomatyzowana kosiarka firmy Husqvarna była pierwszą tego typu maszyną na świecie, a obecnie dostępna jest już trzecia generacja tych nowoczesnych i innowacyjnych produktów. Dzięki niezrównanemu, 18-letniemu doświadczeniu w zakresie robotyki inżynierów firmy Husqvarna, trzy całkowicie nowe modele są inteligentniejsze, trwalsze i wydajniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Po raz pierwszy kosiarki Automower® firmy Husqvarna (320 i 330X) naprawdę dostosowują się do koszonego trawnika, wykrywając prędkość wzrostu trawy i uzależniając od niej harmonogram koszenia. Użytkownik musi tylko określić pożądaną wysokość trawy – potem może już zacząć odpoczywać.

Każda kosiarka Automower® firmy Husqvarna tworzy gładki, miękki jak dywan i wolny od mchu trawnik. Kluczowy jest tu nieregularny sposób koszenia, dzięki któremu ta cicha kosiarka tnie pod wszystkimi kątami, uzyskując idealną długość trawy i doskonały efekt końcowy. Jednocześnie najnowsza funkcja przenosi koszenie na zupełnie nowy poziom. Dzięki nowemu systemowi nawigacji GPS, kosiarka automatyczna (Husqvarna Automower® 330X) jest teraz w stanie określić, które obszary zostały już skoszone i przenieść się na inne, tym samym szybciej kończąc pracę.

W nowych kosiarkach zautomatyzowanych odświeżono wygląd, poprawiono przyczepność na stokach oraz zastosowano akumulatory litowo-jonowe, zapewniające długi czas pracy. Dzięki nowościom oferta kosiarek automatycznych marki Husqvarna obejmuje w sumie sześć różnych modeli, gwarantujących dodatkowy czas wolny posiadaczom trawników każdej wielkości. Nawet w przypadku największych obszarów, automatyczny ogrodnik jest zawsze blisko: największe kosiarki są wyposażone w przydatny przycisk przywołania, który natychmiast sprowadza kosiarkę Automower® firmy Husqvarna do stacji.