Artykuł sponsorowany

Odpowiednio dobrany materac i łóżko to absolutna podstawa w każdej sypialni. Dzięki nim jesteśmy w stanie w pełni wypocząć i przygotować się na wyzwania nadchodzącego dnia. Dobrze dobrane umeblowanie to kwestia nie tylko estetyczna, lecz także funkcjonalna. Przy okazji zakupu warto zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak dostępna przestrzeń, nasz wzrost i waga, czy też preferencje co do twardości podłoża, na którym śpimy. Na co jeszcze dobrze jest patrzeć, gdy właśnie remontujemy, aranżujemy lub doposażamy naszą sypialnię? Jak wybrać najlepszy materac i ramę łóżka?

Idealne łóżko do sypialni – po czym je poznać?

Komfort wypoczynku i możliwość zdrowego wyspania się są dla każdego z nas bardzo ważne. Ich brak może prowadzić nie tylko do rozdrażnienia, ale wręcz przyczyniać się do różnego rodzaju chorób. Z tego względu warto poświęcić chwilę urządzaniu naszej sypialni – liczy się nie tylko to, jakie łóżko i inne meble wybierzemy, ale również to, jak zostaną one rozmieszczone w pomieszczeniu oraz jak dużo wolnej przestrzeni będziemy mieć do naszej dyspozycji. Łóżko powinno być dostatecznie duże, by bez problemu można było się na nim położyć. Jeżeli śpimy z drugą osobą, należy również wziąć to pod uwagę. Z drugiej strony musi być też wygodne, wytrzymałe i estetycznie pasować do reszty pomieszczenia oraz naszego gustu.

Jakie parametry są pomocne w wyborze materaca?

Dobre łóżka nie istnieją bez odpowiedniego materaca. Warto wybrać go osobno i dopasować do naszej postury oraz potrzeb. Osoby lżejszej i drobniejszej budowy powinny celować raczej w miękkie lub średnio miękkie materace, podczas gdy ci z nas, których cechuje wysoki wzrost lub bardziej postawna sylwetka zdecydowanie lepiej odpoczną na podłożu średnio twardym lub twardym. Istotną cechą jest także to, z czego produkt jest wykonany. Przykładowo, materace termoelastyczne i piankowe potrafią dopasowywać się do naszego kształtu ciała, co zapewnia większy komfort snu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki materac wybrać, nie wahajmy się wypróbować go w sklepie – wystarczy się na nim położyć, aby ocenić, czy będzie nam odpowiadał.

Łóżka tapicerowane, drewniane i metalowe – która rama sprawdzi się najlepiej?

Sklep z łóżkami - dreamsdesign.plZdrowy sen jest dla nas bardzo ważny i nie tylko sam materac ma na niego wpływ. Dobrze dopasowana rama łóżka również przyczynia się do naszego komfortu. Najbardziej popularnym wyborem są łóżka tapicerowane, ponieważ dobrze się prezentują i czasem nie trzeba już do nich dobierać osobnego materaca. Ciekawym wyborem jest także łóżko o stelażu drewnianym, zarówno w wersji z zagłówkiem jak i bez niego. Łóżka wykonane ze stali są raczej mało popularne, ponieważ wymagają odpowiedniej aranżacji wnętrza, by prezentować się w ciekawy sposób. Ramę, podobnie jak i materac, warto dobrać do naszych wymiarów i wagi. Szczególnie zwróćmy uwagę na to, aby łóżko nie było zbyt wysokie, a także by było w stanie bez problemu utrzymać nasz ciężar.

Jak wybrać najlepszy sklep z łóżkami?

Jeżeli zależy nam na dobrym zakupie, musimy siłą rzeczy wybrać sprawdzony sklep z łóżkami. Warto zwrócić uwagę na różnorodność asortymentu oraz wieloletnie doświadczenie w dziedzinie. W takiej sytuacji będziemy mieć pewność, że obsługa doradzi nam najlepiej, jak to będzie możliwe i dzięki temu dokonamy odpowiedniego zakupu.