Artykuł sponsorowany

Na czym polega serwis separatorów? Dlaczego warto skorzystać z takiej usługi? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Już teraz zapoznaj się z jego treścią!

O separatory należy dbać, dlatego zaleca się przeprowadzać regularne czyszczenie separatorów oraz serwis. Należy sprawdzać stan techniczny wszystkich elementów składowych – również wkładów koalescencyjnych. Jak wybrać odpowiednią firmę, która oferuje serwis separatorów? Co powinien obejmować dobry serwis separatorów? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Zanim jednak do nich przejdziemy, przypomnijmy, do czego ogólnie służy separator.

Do czego służy separator?

Do czego właściwie służy separator? Otóż standardowy separator wykorzystuje się do usuwania substancji ropopochodnych oraz zawiesin z deszczowych lub procesowych ścieków. Polskie przepisy ochrony środowiska wymagają wręcz stosowania separatorów – między innymi na stacjach paliw, stacjach przeładunkowych, myjniach, złomowiskach pojazdów, lotniskach czy w warsztatach samochodowych. A zatem separatory wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z zagrożeniem skażenia wód zawiesiną oraz substancjami ropopochodnymi.

Efektywność skutecznego działania separatora uzależniona jest oczywiście od jego stanu technicznego. Każde urządzenie, które wykorzystuje się w trakcie oczyszczania wód, wymaga zatem konserwacji i przeprowadzania regularnych przeglądów. Dzięki temu możemy znacznie wcześniej znaleźć usterkę i rozwiązać problem, bez narażania się na większą awarię i uszkodzenie całej instalacji.

Zarówno czyszczenie separatora, jak i serwis warto zlecić wyspecjalizowanym firmom dysponującym profesjonalnym sprzętem. Usługę serwisu separatorów oferuje między innymi NavoTech. Co dokładnie obejmuje serwis? Podpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu.

Co obejmuje serwis separatorów?

Co obejmuje serwis separatorów? Według informacji podanych na stronie https://navotech.com.pl/oferta/uslugi-i-serwis/serwis-separatorow/ czyszczenie separatorów substancji ropopochodnych rozpoczyna się od kontroli ilości odseparowanych niebezpiecznych odpadów, do których zalicza się węglowodory ropopochodne oraz ekstrahujące się naftowym eterem substancje. Kontroli poddaje się także wysedymentowane na dnie szlamy – czyli substancje mineralne. Dlaczego przeprowadza się tego rodzaju pomiary? Przede wszystkim dlatego, że umożliwiają skontrolowanie tego, jak funkcjonuje separator.

Poza pomiarem grubości warstwy mineralnych substancji i olejów lekkich, kontroli poddaje się także wkład koalescencyjny lub lamelowy oraz stan pływaka i autozamknięcia. Jeśli jest taka potrzeba, te ostatnie elementy zostaną precyzyjnie wyczyszczone.

Podczas serwisu separatorów substancji ropopochodnych pod odpowiednim ciśnieniem czyści się wspomniany wkład koalescencyjny oraz sprawdza, czy podzespoły całego urządzenia są kompletne. Więcej informacji na temat czynności serwisowych oraz samego czyszczenia separatora znajdziesz na stronie wybranego przez siebie serwisu.