Fot. Bosch

Firma Bosch wprowadziła na rynek nowe modele podkaszarek akumulatorowych, wyposażone w wyjątkowo trwałe noże Durablade. Dzięki nim narzędzia te charakteryzują się wysoką jakością cięcia i dużym komfortem obsługi.

Nowe podkaszarki akumulatorowe BoschW nowych podkaszarkach, ART 23-18 LI i ART 26-18 LI, zastosowano zupełnie nowy, innowacyjny system cięcia – noże Durablade. Są one wykonane z materiału zawierającego nylon i odznaczają się wyjątkową wytrzymałością, a przy tym są niezwykle elastyczne. Montaż noża jest bardzo prosty i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. W przypadku natrafienia na twardą przeszkodę, np. kamień, nóż składa się automatycznie, aby zapobiec uszkodzeniu. Nóż Durablade jest nawet do 12 razy trwalszy od stosowanych dotychczas noży z tworzywa sztucznego. Dodatkowo tnie trawę z wyjątkową precyzją i zapewnia szybką pracę.

Obie nowe podkaszarki są zasilane akumulatorem litowo-jonowym 18 V o pojemności 1,5 Ah. Elektroniczne sterowanie akumulatora gwarantuje utrzymanie stałej prędkości pracy aż do wyczerpania całego zapasu energii, dzięki czemu nie występuje zjawisko stopniowego spadku wydajności, a całą pracę można wykonać nawet na jednym cyklu ładowania akumulatora. Maksymalny czas pracy na jednym akumulatorze to 26 min. W przypadku modelu ART 23-18 LI szerokość koszenia to 23 cm, w ART 26-18 LI – 26 cm. Nowe podkaszarki są bardzo lekkie: ważą zaledwie po 2,5 kg, co umożliwia ich łatwy transport i komfortową pracę w całym ogrodzie.

Nowe podkaszarki akumulatorowe BoschOprócz niewielkiej wagi i dobrego wyważenia, wysoki komfort pracy zapewnia także regulacja długości drążka za pomocą wygodnego przełącznika (w zakresie 80–115 cm). Użytkownik może ustawić także kąt nachylenia uchwytu dodatkowego oraz pozycję głowicy tnącej. Aby przyciąć trawę na krawędzi, wystarczy obrócić głowicę o 90 stopni i można natychmiast przystąpić do pracy. Dzięki wyżej wymienionym właściwościom podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI są wyjątkowo ergonomiczne, co potwierdza atest niemieckiej organizacji Aktion Gesunder Rücken e.V. promującej działania na rzecz zdrowego kręgosłupa: podkaszarki Bosch to pierwsze tego typu narzędzia, które uzyskały atest tej organizacji i są rekomendowane do pracy w ogrodzie.

Podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI to nowe narzędzie Bosch w systemie akumulatorowym 18 V „Power4All“. System zapewnia użytkownikom narzędzi Bosch dużą wygodę i elastyczność pracy: akumulator litowo-jonowy 18 V można w ramach tej samej klasy napięcia wykorzystywać w ponad 10 różnych elektronarzędziach ogrodowych oraz elektronarzędziach do prac w domu, w tym np. w sekatorze, wiertarko-wkrętarce udarowej i wyrzynarce.
Ceny: ART 23-18 LI – 619 zł, ART 26-18 LI – 699 zł.

Artykuły pokrewne:

Podkaszarki i kosy mechaniczne