Fot. Libet Artykuł sponsorowany

Hydroizolacja na płytki tarasowe lub balkonowe pozwoli cieszyć się wpaniałą powierzchnią przez długie lata. Jak działa hydroizolacja i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Hydroizolacja tarasu – czy jest potrzebna?

Hydroizolacja w większości przypadków polega na odpowiednim wyprofilowaniu płytek, by woda spływała z tarasu po naturalnym skosie. Jeśli jednak płytki nie są odpowiednio ustawione, woda będzie zalegać na płytkach długo po opadach deszczu. Nieszczelności w okolicach fug sprawią, że woda zbierać się będzie pod płytkami. Po przyjściu mrozów zamarzająca woda wysadza płytki, co kończy się potrzebą zrywania płytek i remontem całego tarasu. Szczególnie reprofilacja betonowego podłoża balkonu to w takim przypadku kosztowny zabieg.

Skuteczne zabezpieczenie przeciekających płytek

Jeśli nie chcesz dopuścić do skuwania płytek, wybierz hydroizolację tarasu żywicą DuroDACH S. Powierzchnię pod płytki pokrywa się rozpuszczalnikową membraną poliuretanową, która może być stosowana również jako element izolacji zamiast płytek. By zapewnić doskonałą ochronę balkonu przed wilgocią, na proponowany przez nas system składają się również powłoki gruntujące DuroGRUNT i DuroGRUNT 2K. Pierwszy z nich głęboko penetruje podłoże i utwardza się do szybko, zaś drugi może być stosowany na lekko wilgotnym tarasie.

Hydroizolacja balkonu – dokładne wykończenie

Hydroizolacja na stare płytki lub naprawa tarasu od zera powinna zakończyć się położeniem na płytki poliuretanowej żywicy – DuroDACH TOP-S lub DuroTRANS. Pierwsza to kolorowa powłoka zamykająca, druga jest całkowicie bezbarwna i uwypukla barwę płytek. Tak dobrana izolacja balkonu czy tarasu ochroni płytki przed pękaniem w niskich temperaturach, trzeba jednak uważać na śliskiej powierzchni żywicy. Dlatego proponujemy naszym klientom posypanie posadzki piaskiem w wielu barwach lub płatkami ozdobnymi, które mają działanie antypoślizgowe.

Zalety naszej hydroizolacji

Wykorzystująca żywicę hydroizolacja na płytki pozwala cieszyć się nieskazitelnym tarasem nawet do 10 lat! Po zużyciu się warstwy zamykającej, nie trzeba też zrywać wszystkich warstw, a stare płytki można oczyścić i ponownie zagruntować membraną DuroDACH. Niedrogie koszty ponownej hydroizolacji w przyszłości sprawiają, że jest to coraz częściej wybierana metoda ochrony płytek przed wilgocią. Balkony i tarasy po skończonej aplikacji łatwo utrzymać w czystości, dzięki jednolitej warstwie powłoki ochronnej. Również aplikacja nie stanowi dużego wyzwania – nasze produkty można stosować na beton, papę, płytki. Prosty montaż sprawia, że może być wykonana nawet przez osoby o małym doświadczeniu.